Legioniści niegodni podania piłki. Oceny po meczu Legia - Cracovia

Michał Skiba
Legia Warszawa zasłużenie przegrała u siebie z Cracovią w 22. kolejce Lotto Ekstraklasy Bartek Syta
Lotto Ekstraklasa. Legia Warszawa - Cracovia 0:2. Mistrzowie Polski prezentowali się dobrze jedynie od piętnastej do 25. minuty. Potem "grillowali" się sami. Cracovia wypunktowała niezgrany eksperyment Ricardo Sa Pinto.

Radosław Majecki - 5
Na początku spotkania obronił znakomitą sytuację Mateusza Wdowiaka. Przy rzucie karnym pomógł mu słupek. Być może mógł zachować się lepiej przy pierwszej bramce. Trudno go winić za porażkę Legii.

Adam Hlousek - 4
Swojej strefy nie przypilnował tylko raz i zrobiła się z tego niezła chryja. Karny dla Cracovii. W ofensywie bezużyteczny.

Artur Jędrzejczyk - 2
Gdy obrona traci dwa gole, ocena stopera zawsze musi iść w dół. "Jędza" miał w sobie spokój, ale powyżej przyjętej normy.
Można go winić za drugiego gola. To on był odpowiedzialny za Javiego Hernandeza. Jędrzejczyk stracił z pola widzenia Hiszpana, a ten sprytnym strzałem podwyższył na 2:0. Później nie było lepiej.

Marko Vesović - 3
Szybki i przebojowy w grze ofensywnej. Pierwsze pół godziny w jego wykonaniu było obiecujące. Z Salvadorem Agrą stworzył mnóstwo zagrożenia pod bramką Peskovicia. Trudno jednak nie winić obrońcy, którego stroną Cracovia w cztery minuty tworzy dwie bramkowe akcje.

William Remy - 0
W karykaturalny sposób podszedł do próby zablokowania dośrodkowania Michala Siplaka, które skończyło się asystą przy drugim
trafieniu "Pasów". Wcześniej kilka błędów technicznych, które jednak można bronić słabym stanem murawy na Łazienkowskiej. Sprokurował rzut karny, a potem już był w zasadzie ugotowany. Dwie bezmyślne kartki i do bazy.

Dominik Nagy - 4
Razem z Sebastianem Szymański tworzył jakiekolwiek zagrożenie w bramki Cracovii pierwszej połowie. W drugiej, tym razem już nie tylko z Szymańskim, a wszystkimi legionistami nie atakował bramki gości.

Andre Martins, Carlos Dias - 2 (razem, po jedynce z osobna)
Tacy sami. Nieobecni. Nie dający Legii zupełnie nic. Rozklepywani przez wyjadaczy: Janusza Gola (imponujący powrót na Łazienkowską) i Damiana Dąbrowskiego.

Salvador Agra - 3
Gdyby nie zmarnował "setki" w 21. minucie, to może ten mecz wyglądałby inaczej. Po tej sytuacji zapadł się pod ziemię ze wstydu i tak trwał do 90. minuty.

Sebastian Szymański - 4
Świetny w pierwszej połowie (znakomita szarża, po której sam na sam z Peskoviciem miał Agra), niewidoczny w drugiej. Po 22. kolejkach LOTTO Ekstraklasy ma na koncie wciąż jednego gola. Od piłkarza z takim potencjałem już teraz oczekujemy dużo więcej.

Sandro Kulenović - 1
W pierwszej połowie na boisku. Tyle. To nie był dzień dziewiętnastoletniego legionisty.

Rezerwowi:

Carlos Lopez - 1
Po przerwie zmienił Sandro Kulenovicia, ale nic nie zdziałał. Nawet nie udało mu się wejść w utarczkę z Damianem Dąbrowskim, choć za wszelką cenę chciał. Zamiast skupić się na skontrowaniu Cracovii, która dopiero co zmarnowała rzut karny.

Jarosław Niezgoda - 1
Od 66. minuty na boisku. W ataku pozycyjnym Legii, w dodatku mało kreatywnej, nie czuł się za dobrze.

Iuri Medeiros - brak oceny
Tylko dwanaście minut na boisku i to w momencie, gdy Legia grała w osłabieniu. Jeden dobry strzał, przynajmniej on uderzył celnie na bramkę piłkarzy Michała Probierza.

Adam Hlousek po meczu z Wisłą Płock: To było trudne spotkanie

Materiał oryginalny: Legioniści niegodni podania piłki. Oceny po meczu Legia - Cracovia - Portal i.pl