Legionovia Legionowo - Górnik Łęczna 0:4. Trzy gole Wójcika

KK
W swoim trzecim meczu towarzyskim przed sezonem 2018/19, Górnik Łęczna pokonał na wyjeździe Legionovię Legionowo 4:0. Hat-trickiem w tym spotkaniu popisał się jeden z nowych zawodników zielono-czarnych, Krystian Wójcik.

Towarzyska potyczka w Legionowie była starciem zespołów, które w minionym sezonie zaznały goryczy spadku. Gospodarze musieli pogodzić się z degradacją z II do III ligi, natomiast "Górnicy" opuścili pierwszoligowy poziom i kolejne rozgrywki spędzą na najniższym szczeblu centralnym.

W łęczyńskiej drużynie głównym celem spotkania były testy. W pierwszej połowie trener Rafał Wójcik zdecydował się wystawić aż dziewięciu graczy testowanych. Jeden z nich wpisał się na listę strzelców w 18. minucie. Natomiast po przerwie zagrało pięciu piłkarzy, którzy mogą w najbliższym czasie zasilić szeregi Górnika.

Jednym z nich był Krystian Mroczek, który w przeszłości występował w Łęcznej w drużynach juniorskich oraz rezerwach. Z kolei w ostatnich latach bronił barw Motoru Lublin i Avii Świdnik. Na testach w Górniku cały czas przebywa także znany z gry w obu tych klubach Kamil Oziemczuk.

Ponadto, w Legionowie dla łęczyńskiego zespołu zagrali 34-letni pomocnik Paweł Głowacki (występował w Górniku w latach 2007-2009, ostatnio Stomil Olsztyn), 21-letni obrońca Szymon Jarosz (Stal Stalowa Wola) i o trzy lata starszy pomocnik Michał Bajdur, który poprzednie dwa sezony spędził w Pogoni Siedlce. Sztab szkoleniowy Górnika przygląda się również 19-letniemu pomocnikowi Igorowi Korczakowskiemu, który ma za sobą występy w lubelskim Motorze w poprzednich rozgrywkach.

Do 75. minuty w meczu utrzymywał się wynik 1:0 dla łęcznian. Ostatni kwadrans gry można zaś określić mianem teatru jednego aktora, którym był Krystian Wójcik. Pomocnik zielono-czarnych zdobył trzy bramki (w tym jedną z rzutu karnego) i zapewnił swojej drużynie efektowne zwycięstwo.

To pierwsza wygrana "Górników" w sparingu tego lata. Wcześniej podopieczni trenera Wójcika przegrali 1:3 z Radomiakiem Radom oraz zremisowali 3:3 z Legią Warszawa.

Kolejna gra kontrolna czeka łęcznian już w sobotę, w samo południe. Wówczas zielono-czarni podejmą na boisku przy ul. Przemysłowej trzecioligową Wisłę Puławy.

Legionovia Legionowo - Górnik Łęczna 0:4 (0:1)
Bramki: zawodnik testowany 18, Wójcik 75, 87, 90 (z rzutu karnego)

Legionovia: (I połowa) Stefaniak - Ślesicki, Trzmiel, Więdłocha, Koziara, Janković, pięciu testowanych. (II połowa) zawodnik testowany - Hubert Rusek, Zaklika, Karabin, Lewandowski, Kokoszewski, Grzegorz Mazurek, czterech testowanych

Górnik:(skład wyjściowy + rezerwowi) Prusak (60 Rojek) - Oziemczuk, Pajnowski, Chrzanowski, Zagórski, Korczakowski, Jarosz, Bajdur, Mroczek, Aftyka, Sasin, Tymosiak, Wójcik, Zuber, Sosnowski, sześciu zawodników testowanych.

Materiał oryginalny: Legionovia Legionowo - Górnik Łęczna 0:4. Trzy gole Wójcika - Kurier Lubelski