Bartosz Głąb
Strzał Matty'ego Casha fantastycznie obroniony przez bramkarza Newcastle.
Strzał Matty'ego Casha fantastycznie obroniony przez bramkarza Newcastle. PAP/EPA
Liga angielska. Aston Villa w meczu 22. kolejki przegrała na własnym obiekcie z Newcastle United 1:3. Tuż po przerwie drużyna z Birmingham przegrywała różnicą trzech bramek. W drugiej połowie Matty Cash mógł strzelić pięknego gola, który dałby nadzieję kolegom na lepszy wynik.

Liga angielska. Aston Villa została rozbita przez Newcastle United

Aston Villa po meczu 22. kolejki Premier League chciała pozostać na podium. Jednak to zadanie nie było łatwe, gdyż naprzeciw stanęła drużyna Newcastle United. "Sroki" objęły prowadzenie w 32. minucie, po tym jak Fabian Schar skutecznie wykorzystał dobre dośrodkowanie z narożnika boiska.

Zaledwie cztery minuty później ten sam zawodnik ponownie wpisał się na listę strzelców. Ponownie najsprytniej zachował się w polu karnym przeciwnika dopadając jako pierwszy do piłki odbitej od poprzeczki. Na przerwę Newcastle schodziło z zasłużonym, dwubramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron goście zadali kolejny cios. Tym razem po fantastycznym kontrataku, piłkę do pustej bramki skierował Jacob Murphy. Futbolówkę dotknął jeszcze próbujący interweniować Alex Moreno i to jemu zapisano trafienie samobójcze.

Liga angielska. Matty Cash mógł zdobyć ważnego gola

Aston Villa obudziła się dopiero w ostatnich dwudziestu minutach. W 71. minucie bramkę honorową zdobył Ollie Watkins. Ten sam zawodnik chwilę później ponownie wpakował piłkę do siatki rywali, ale tym razem arbiter dopatrzył się spalonego i trafienia ie uznał.

Swoją bramkę mógł zdobyć także Matty Cash. Reprezentant Polski podłączył się prawym skrzydłem i oddał mocny strzał z okolic pola karnego, ale świetną interwencją popisał się Martin Dubravka. Ewentualne trafienie mogłoby wprowadzić nerwowość w poczynania rywali. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Newcastle 3:1.

W innym ciekawym meczu Brighton niespodziewanie zostało rozbite na wyjeździe przez Beniaminka Luton aż 0:4. Hat-trickiem w tym spotkaniu popisał się Elijah Adebayo. W 71. minucie na murawie pojawił się Jakub Moder, ale nie pomógł drużynie zmniejszyć rozmiary porażki.

LIGA ANGIELSKA w GOL24

To jest Liga Mistrzów wśród opraw. Oto najlepsze prace ultrasów Legii Warszawa z kończącego się 2023 roku. Jest na co popatrzeć, zresztą zerknijcie sami!

Najlepsze oprawy Legii Warszawa w 2023 roku. To prawdziwe dz...