krkZaktualizowano
Polska Press
Liga angielska. Jan Bednarek w sobotnim starciu przeciwko Chelsea zadebiutował w Premier League. Były zawodnik Lecha Poznań w 60. minucie zdobył bramkę na 2:0 dla swojego zespołu, ale od tego momentu spotkanie odwróciło się o 180 stopni. Londyńczycy za sprawą dubletu Oliviera Girouda i trafienia Edena Hazarda wygrali na St. Mary's Stadium 3:2. Drużyna Bednarka pozostaje w strefie spadkowej, a do bezpiecznego miejsca traci trzy oczka.

Jan Bednarek w końcu doczekał się występu na boiskach Premier League. W spotkaniu przeciwko Chelsea polski obrońca dostał od Marka Hughesa szansę od pierwszej minuty. Do przerwy broniącą się przed spadkiem drużyna Southampton prowadził 1:0 po golu Dusana Tadicia. W drugiej połowie na listę strzelców wpisał się Bednarek. Polak zaskoczył Thibaulta Courtoisa strzałem głową po rzucie rożnym.

Od tego momentu zdarzenia na boisku przybrały niekorzystny dla "Świętych" obrót. W ciągu ośmiu minut stracili oni trzy bramki! W 70. minucie trafił rezerwowy Olivier Giroud. Wyrównującego gola strzelił Eden Hazard, a w 78. minucie Giroud skompletował dublet.

Southampton - Chelsea FC 2:3 (1:0)

Bramki: Dusan Tadić 21, Jan Bednarek 60 - Olivier Giroud 70, Eden Hazard 75, Olivier Giroud 78

Southampton: Alex McCarthy - Cedric Soares, Jan Bednarek (90+2' Manolo Gabbiadini), Maya Yoshida, Wesley Hoedt,Ryan Bertrand,Oriol Romeu, Pierre-Emile Hoejbjerg,James Ward-Prowse (80' Charlie Austin), Dusan Tadić (83' Joshua Sims),Shane Long

Chelsea: Thibaut Courtois - Cesar Azpilicueta, Gary Cahill, Andreas Christensen, N'Golo Kante, Davide Zappacosta (61 Pedro Rodriguez), Cesc Fabregas,Marcos Alonso, Willian, Eden Hazard (86 Victor Moses), Alvaro Morata (61 Olivier Giroud)

Żółte kartki: Hoejbjerg, Ward-Prowse, Bertrand, Romeu, Long (Southampton) - Hazard, Willian, Cahill (Chelsea)

Materiał oryginalny: Liga angielska. Gol Jana Bednarka przeciwko Chelsea. The Blues zwyciężyli, choć przegrywali 0:2 - Gol24