Moder pokonał Manchester City! Brighton od 0:2 do 3:2
Moder pokonał Manchester City! Brighton od 0:2 do 3:2 AFP/East News
Liga angielska. Jakub Moder zagrał w szalonym meczu przeciwko Manchesterowi City. Reprezentant Polski wyszedł w podstawowej jedenastce i wytrwał do ostatniego gwizdka. Jego Brighton sensacyjnie wygrał 3:2, odrabiając dwie bramki straty. To pierwsze zwycięstwo przeciw mistrzowi Anglii. Zespół na stojąco oklaskiwało około 10 tys. widzów.

Mecz Brighton - Manchester City 3:2
Jakub Moder został ustawiony na lewym wahadle, a więc tak jak we wcześniejszych meczach. W pierwszej połowie dwukrotnie urwał się i wjechał z piłką do pola karnego. Pierwsze podanie zmarnował Pascal Gross, który nieczysto kopnął w piłkę. Drugie zagranie okazało się niecelne.

Manchester objął prowadzenie 2 minucie po tym jak wrzutkę Riyada Mahreza wykończył w polu bramkowym Ilkay Gundogan. Niemiec nie dokończył meczu, ponieważ narzekał na ból w nodze. Z powodu kontuzji przedwcześnie zszedł również napastnik Brighton, Danny Welbeck.

Brighton momentalnie stracił Welbecka, a City Joao Cancelo, który zatrzymał go faulem przed polem karnem, za co został wyrzucony z boiska. City mimo gry w dziesiątkę podwyższyło. Kapitalnym rajdem popisał się Phil Foden.

W drugiej połowie Brighton przycisnął i dokonał niemożliwego: nie tylko odrobił straty, ale jeszcze wyszedł na prowadzenie. Jak do tego doszło? Najpierw Leandro Trossard wkręcił w murawę aż czterech rywali, po czym wpakował piłkę do siatki. Potem do wyrównania doprowadził stoper Adam Webster, wieńcząc dośrodkowanie z prawej flanki. W akcji bramkowej niewielki udział miał Moder, którego podanie poprzedziło asystę.

Decydujący cios Brighton zadał w 77 minucie, gdy na raty strzelił Dan Burn. Na pierwsze zwycięstwo nad City w Premier League jego zespół czekał do ósmego występu:

Dla Jakuba Modera był to jedenasty występ w Premier League od lutego. Polak po raz szósty wybiegł w podstawowej jedenastce. 23 maja (niedziela) pomocnik znajdzie się jeszcze w kadrze na mecz z Arsenalem, a potem uda się na zgrupowanie reprezentacji do Opalenicy.

Brighton - Manchester City 3:2 (0:1)
Bramki: Trossard 50', Webster 72', Burn 77' - Gundogan 2', Foden 48'
Czerwona kartka:[b] Cancelo 10' (za faul)