KK
AP/Associated Press/East News
Arkadiusz Milik kontynuuje strzelecką serię. Reprezentant Polski popisał się dubletem w meczu 1/16 finału Ligi Konferencji przeciwko Karabachowi Agdam. W tej edycji europejskich pucharów Milik na koncie ma już sześć trafień.

27-letni Milik rozstrzelał się na dobre. Najpierw w rozgrywkach Ligue 1 zdobył trzy bramki w meczu z Angers, a w zeszłej kolejce jego wspaniała przewrotka zapewniła marsylczykom zwycięstwo w starciu z Metz.

W czwartek reprezentant Polski zaczął w podstawowym składzie. Strzelecki popis dał w końcówce pierwszej połowy. W 41. minucie trafił do siatki po rzucie rożnym. Uderzenie głową Milika na linii bramkowej zatrzymał co prawda obrońca Karabachu, ale poprawka Polaka była już skuteczna. Chwilę przed przerwą 27-latek wykorzystał duży błąd defensywy gości i pewnym strzałem nie dał szans Luce Gugeszaszwiliemu.

W drugiej połowie Jorge Sampaoli oszczędził siły polskiego napastnika i w 68. minucie ściągnął go z boiska. Występ Milka z wysokości trybun obserwował selekcjoner Czesław Michniewicz.

W końcówce Karabach złapał kontakt za sprawą trafienia Kady'ego. W doliczonym czasie wynik na 3:1 dla OM ustalił zmiennik Dimitri Payet.

Olympique Marsylia - Karabach Agdam 3:1 (2:0)

Bramki: Arkadiusz Milik 41, 44, Dmitri Payet 90+2 - Kady 85

Od pewnego czasu wiadomo było, że Arkadiusz Milik znalazł nową miłość. Reprezentant Polski i jego partnerka długo nie potwierdzali łączącego ich uczucia. W końcu w walentynki Milik i Agata Sieramska opublikowali wspólne zdjęcie. Wybranka piłkarza na Instagramie znana jest pod pseudonimem Agatycze. Jest modelką, ambasadorką marki Etam, prowadzi treningi i zachęca innych do aktywności fizycznej. Kliknij strzałkę W PRAWO, by przejść do kolejnego slajdu >>

Arkadiusz Milik w końcu pokazał się z nową partnerką. To mod...