Liga Mistrzów: Jastrzębski Węgiel - Guaguas Las Palmas ZDJĘCIA KIBICÓW, WYNIK Mistrz Polski rozpoczął od zwycięstwa bez straty seta

Tomasz Kuczyński
22.11.2023 r. Liga Mistrzów: Jastrzębski Węgiel - Guaguas Las Palmas.
22.11.2023 r. Liga Mistrzów: Jastrzębski Węgiel - Guaguas Las Palmas. Arkadiusz Gola
W środę 22 listopada 2023 roku w meczu 1. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów Jastrzębski Węgiel wygrał z mistrzem Hiszpanii z Wysp Kanaryjskich Guaguas Las Palmas 3:0. Dwa sety kończyły się na przewagi. Zobacz ZDJĘCIA z tego spotkania.

Jastrzębski Węgiel jest finalistą poprzedniej edycji Ligi Mistrzów. W maju w finale w Turynie jastrzębianie przegrali z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 2:3.

- Mamy nadzieję i chcemy poprawić wynik z minionej edycji - zapowiadał przed inauguracją LM przyjmujący Jastrzębskiego Węgla Rafał Szymura.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW oraz z meczu Ligi Mistrzów siatkarzy: Jastrzębski Węgiel - Guaguas Las Palmas, 22.11.2023 r.

Jastrzębski Węgiel - Guaguas Las Palmas: Mistrz Polski kontra mistrz Hiszpanii

Mistrzowie Polski trafili do grupy D wraz z mistrzem Hiszpanii, brązowym medalistą ligi niemieckiej SVG Luneburg oraz wicemistrzem Czech Jihostrojem Ceske Budejovice. Drużyna prowadzona przez Marcelo Mendeza w PlusLidze jest liderem z kompletem zwycięstw, a na pierwszy ogień w Lidze Mistrzów wzięła debiutanta w tych rozgrywkach Guaguas Las Palmas. Z drużyną gości przyjechał kanadyjski środkowy Graham Vigrass, który grał w Jastrzębskim Węglu w sezonie 2019/2020. Przed meczem został uhonorowany przez organizatorów, a potem w hali wysłuchano hymnu Ligi Mistrzów.

Jastrzębski Węgiel - Guaguas Las Palmas: Pierwszy set na przewagi

Pierwszy set od początku był bardzo zacięty. Prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, a najwyższa przewaga którejś z drużyn wynosiła 2 punkty. Przy stanie 16:18 trener Mendez postanowił porozmawiać z zawodnikami, bo robili zbyt dużo prostych błędów, psuli zagrywki lub posyłali z nich piłkę nie tam, gdzie powinni. Po ataku po bloku Szymury był remis 19:19, a następnie Jastrzębski Węgiel odzyskał prowadzenie - 20:19. Gospodarze przegrywali potem 22:23, ale mieli setbola przy 24:23. Set kończył się jednak na przewagi. Jastrzębianie bronili piłek setowych i wygrali 30:28!

Jastrzębski Węgiel - Guaguas Las Palmas: Udany pościg gospodarzy

Mistrzowie Polski z przytupem weszli w drugiego seta i uciekli na 8:1, m.in. za sprawą skutecznych bloków. W dalszej części seta gospodarze imponowali też zagrywką. Przewaga sięgnęła 9 punktów - 22:13, set zakończył się wygraną do 16.

Wysokie zwycięstwo chyba rozkojarzyło jastrzębian, bo zaczęli trzeciego seta od 0:5 i 2:8! Trener gospodarzy musiał szybko zmienić Marko Sedlacka i wprowadzić z powrotem Szymurę. Właśnie po dwóch atakach Szymury było 7:10, ale goście znów odskoczyli - 7:13 i wtedy Mendez poprosił o czas. Gospodarze niesieni dopingiem kibiców odrabiali straty i mieli tylko punkt straty - 16:17. Mistrz Hiszpanii jeszcze odskoczył (16:19), ale Jastrzębski Węgiel dopadł rywali - 22:22 i wygrał seta na przewagi!

MVP meczu został wybrany Norbert Huber.

Liga Mistrzów: Jastrzębski Węgiel - Guaguas Las Palmas 3:0 (30:28, 25:16, 26:24)

Jastrzębski Węgiel: Toniutti, Fornal, Huber, Patry, Szymura, Gladyr, Popiwczak (libero) oraz Sktruders, Sclater, Sedlacek

Guaguas: Fernandez-Echevarria, Zonca, Vigrass, Bezerra Souza, Bruno, Ramos, Larranaga (libero) oraz De Carvalho Furtado, Almansa