Bartosz Głąb
1/8 finałów Ligi Mistrzów: Paris Saint-Germain - Real Sociedad
1/8 finałów Ligi Mistrzów: Paris Saint-Germain - Real Sociedad PAP/EPA
Liga Mistrzów. Paris Saint-Germain okazało się lepsze w pierwszym meczu 1/8 finałów rozgrywek. Paryżanie pokonali na Parc des Princes Real Sociedad 2:0. Bramki dla drużyny ze stolicy Francji w drugiej połowie zdobywali Kylian Mbappe i Bradley Barcola. Spotkanie rewanżowe zostanie rozegrane we wtorek, 5 marca w San Sebastian.

Liga Mistrzów. Paris Saint Germain pokazało klasę w drugiej połowie meczu

Spotkanie w "Parku Książąt" zaskakująco dobrze rozpoczęli goście. Już w 1. minucie Andre Silva oddał strzał, który minimalnie minął bramkę rywali. Chwilę później futbolówkę w polu karnym Basków dostał Kylian Mbappe, ale nie potrafił pokonać bramkarza Realu Sociead.

Kolejne minuty to przewaga drużyny baskijskiej, ale nie potrafili przełożyć jej na wynik meczu. Szczególnie aktywny był Takefusa Kubo, który czarował na prawym skrzydle. Tuż przed przerwą mogła paść bramka dla ekipy z San Sebastian. Mikel Merino uderzył potężnie z dystansu, ale futbolówka zatrzymała się tylko na poprzeczce bramki paryżan.

Po zmianie stron paryżanie rzucili się na przeciwnika. Efekt tego przyszedł w 58. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła na głowę Marquinhosa. Ten zgrał w kierunku Kyliana Mbappe, który sytuacyjnym uderzeniem otworzył wynik meczu w Paryżu.

Liga Mistrzów. Pewne zwycięstwo Paris Saint Germain. Dwie bramki w drugiej połowie

Chwilę później ponownie w głównej roli wystąpił francuski gwiazdor. Tym razem pokusił się o mocny strzał z dalszej odległości, ale piłka trafiła tylko w poprzeczkę.

W 70. minucie PSG podwyższyło na 2:0 po fantastycznej, przebojowej akcji Bradleya Barcoli. Francuz ruszył lewym skrzydłem, znakomicie minął przeciwnika, wpadł w pole karne i technicznym uderzeniem pokonał Alexa Remiro. W tym momencie było już jasne, kto wygra to spotkanie.

Do końca wynik nie uległ już zmianie. Gospodarze kontrolowany przebieg gry i dowieźli dwubramkowe prowadzenie do końca. Rewanżowe spotkanie w San Sebastian zostanie rozegrane we wtorek, 5 marca. Trudno sobie wyobrazić inny scenariusz, niż awans paryżan.

LIGA MISTRZÓW w GOL24

To jest Liga Mistrzów wśród opraw. Oto najlepsze prace ultrasów Legii Warszawa z kończącego się 2023 roku. Jest na co popatrzeć, zresztą zerknijcie sami!

Najlepsze oprawy Legii Warszawa w 2023 roku. To prawdziwe dz...