Industria Kielce pokonała Aalborg Handball 30:28 i zapewniła sobie awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Na zdjęciu rzuca Arkadiusz Moryto PAP/Piotr Polak
W meczu 12. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych, Industria Kielce wygrała z duńskim Aalborgiem Handball 33:28. Kielczanie zapewnili sobie co najmniej drugie miejsce w grupie B, co daje bezpośredni awans do ćwierćfinału, z pominięciem 1/8.

Piłkarze ręczni Industrii Kielce pokonując Aalborg Handball zapewnili sobie awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów!

Industria Kielce - Aalborg Handball 33:28 (15:15)
Industria Kielce: Wolff (1-60, 12/40 = 30 %), Kornecki – Nahi 5, Sanchez-Migallon 1, Wiaderny 1 – D. Dujszebajew 1, Gębala 1, Sićko 1, Stenmalm – Karacić 5 (3), Olejniczak – A. Dujszebajew 4 – Moryto 6 (1) – Karaliok 5, Tournat 3. Trener: Talant Dujszebajew.
Aalborg: Gade (1-60 min, 10/42 = 24%), Aggefors (na jednego karnego, 0/1 = 0%) - Barthold 6 (1), Vaever 1 – Palmarsson 1, Mollgaard 2 – Claar 3 – Sandell 5 (1), Hoxer 4 – Bjornsen 2, Flodman – Antonsen 1, Jakobsen 1, Klove 1, Nielsen 1. Trenerzy: Arnor Atlason, Stefan Madsen.

Karne. Industria Kielce: 4/5 (Gade obronił rzut Moryto). Aalborg: 2/4 (Wolff obronił rzuty Bartholda i Mollgaarda).

Kary. Industria Kielce: 2 minuty (Tournat 2). Aalborg: 4 minuty (Antonsen, Hoxer po 2).

Sędziowali: Slawe Nikołow, Gjorgii Naczewski (Macedonia Północna).

Widzów: 4200.

Przebieg: 0:1, 3:1 (‘4), 3:2, 4:2, 4:3, 5:3, 5:5, 6:5, 6:6, 8:6, 8:7, 8:8, 9:8, 9:9, 10:9, 10:10, 11:10, 11:12 (‘20), 12:12, 12:13, 13:13, 13:14, 14:14, 14:15, 15:15 – 17:15, 17:17 (‘33), 21:17 (‘38), 21:18, 22:18, 22:19 (‘40), 25:19 (‘43), 25:20, 26:20, 26:21, 27:21, 27:22, 28:22, 28:24, 29:24, 29:25, 30:25, 30:26, 33:26 (‘59) 33:28.

Potrzebny był jeden punkt w trzech meczach, mistrzowie Polski zdobyli dwa już w pierwszym. Gospodarzom do zapewnienia sobie bezpośredniego awansu do ćwierćfinału, z pominięciem 1/8, wystarczał remis. Industria pokonała Aalborg, choć do przerwy miała nieco kłopotów.

W zespole wicemistrza Danii zabrakło jego największej gwiazdy, Mikkela Hansena, który po niedawnych mistrzostwach świata z powodu nadmiernego stresu wymaga opieki psychologicznej.

Kielczanie zaczęli od kilku dobrych akcji obronnych, trzech kontrataków i w 4 minucie prowadzili 3:1. Potem już nie było tak łatwo, bo nasi zawodnicy popełniali sporo błędów w rozegraniu piłki, nie zawsze byli skuteczni, a i obronie brakowało agresywności, czasem nie radziła ona sobie z szybko rozgrywanymi przez Aalborg akcjami. Rywale nie dawali mistrzom Polski odskoczyć, ciągle doprowadzając do remisów, a w końcówce pierwszej połowy kilka razy wychodząc na minimalne prowadzenie. Do przerwy był satysfakcjonujący nas, aczkolwiek zapowiadający emocje remis.

W przerwie na środku boiska pojawił się Nedim Remili, który niedawno przeszedł do węgierskiego Telekomu Veszprem. Francuz podziękował za sześć miesięcy w Kielcach i został serdecznie pożegnany przez kibiców.

W drugiej części lepiej zaczęło się dziać w kieleckiej obronie, co od razu przełożyło się na wynik, Żółto-Biało-Niebiescy szybko odzyskali prowadzenie i zaczęli je powiększać. Mocny impuls z bramki dał Andreas Wolff, który obronił między innymi dwa karne. Dużo mniej błędów nasi szczypiorniści popełniali też z drugiej strony boiska, wzrosła skuteczność, wróciły kontrataki, kilka ładnych akcji z obrotowym Artiomem Karaliokiem rozegrał Igor Karacić. W 43 minucie przewaga miejscowych wynosiła już sześć bramek (25:19) i zaczęli oni kontrolować sytuację. A że ciągle nie popełniali zbyt dużej liczby strat, to nie było z tym problemów.

Kolejny mecz Ligi Mistrzów 23 lutego o 20.45 na wyjeździe z HBC Nantes, a w PGNiG Superlidze w najbliższą sobotę, 18 lutego, o godzinie 17 z Energą MKS Kalisz w Kielcach.