Zagłębie Lubin - Raków Częstochowa 2:0. Pragmatyczne Zagłębie pokonuje mistrza Polski. Zobacz skrót i gole

Piotr Janas
Piotr Janas
Zagłębie Lubin głównie się broniło, ale to wystarczyło na bezzębny Raków Częstochowa. Trzy punkty zostały w Lubinie FOT. PAP/Krzysztof Cesarz
KGHM Zagłębie Lubin wygrało z Rakowem Częstochowa 2:0. Wynik na KGHM Zagłębie Arena przed przerwą otworzył Kacper Chodyna. W końcówce mistrzów Polski dobił Hiszpan Juan Muñoz.

Zagłębie Lubin - Raków Częstochowa 2:0. Zobacz skrót i bramki

Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando Rakowa, choć goście nie kreowali zbyt wielu okazji. Zagłębie zaskakiwało grą wysokim pressingiem i zdołało wyprowadzić kilka kontrataków. Po jednym z nich dobrą okazję miał Mateusz Wdowiak, ale nie zdołał oddać strzału. Udało się w 41. min po dobrze rozegranej akcji w polu karnym gości. Kacper Chodyna dopadł do piłki, przełożył na lewą nogę i zaskakującym strzałem na tzw. krótki słupek otworzył wynik.

W drugiej połowie Raków napierał, ale nie był w stanie nic zrobić. Dziesiątki dośrodkowań nie przynosiły żadnych efektów, a jedyny naprawdę groźny strzał głową świetnie sparował do boku Sokrátis Dioúdis. Pod koniec meczu sam na sam z bramkarzem gości wyszedł Dawid Kurminowski, ale przegrał ten pojedynek. Po tej akcji został zmieniony.

Zastąpił go Juan Muñoz, który w 87 min także wyszedł sam na sam z Kovaceviciem. Choć Hiszpan miał znacznie trudniejszą pozycję i ostrzejszy kąt, to fantastycznym lobem ustalił wynik na 2:0!

Mistrz Polski poległ w Lubinie i stracił matematyczne szanse na obronę tytułu. Zagłębie wygrało drugi mecz z rzędu i w dobrych nastrojach może przygotowywać się do kolejnego spotkania z Widzewem Łódź.