Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych. SG Flensburg-Handewitt dogonił Łomża Vive Kielce

xBEAUTIFULxSPORTS/MarioxM.xKobergx/East News/Polska Press
W czwartkowym meczu grupy A Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych, niemiecki SG Flensburg-Handewitt pokonał na wyjeździe norweski Elverum Handball i zrównał się liczbą punktów z liderem tabeli, Łomża Vive Kielce. Mecz kielczan w tej kolejce, z FC Porto, został przełożony na przyszły czwartek, 17 grudnia.

ZOBACZ>>> Były zawodnik Vive Kielce Żeljko Musa znalazł nowy klub

Spotkanie było nadspodziewanie zacięte. W pierwszej połowie goście wypracowali trzybramkową przewagę, w 36 minucie wygrywali, ale od tego momentu mistrzowie Norwegii zaczęli powoli odrabiać straty. Do remisu 28:28 doprowadzili w 57 minucie. Niemiecka drużyna odpowiedziała golami Gorana Sogarda Johannessena oraz Mariusa Steinhausera. Ale to nie był koniec emocji, bo kontaktowego gola (29:30), na nieco ponad minutę przed końcem meczu, zdobył dla Elverum Dominik Mathe. W kolejnej akcji Flensburg zgubił piłkę i gospodarze mieli akcję na remis, ale rzut Mathe sekundę przed końcową syreną był tym razem nieskuteczny.

ZOBACZ>>> Sigvaldi Gudjonsson przedłużył kontrakt z Łomża Vive Kielce

Zwycięstwo pozwoliło Flensburgowi zrównać się punktami z liderem grupy A, Łomża Vive Kielce. Kielczanie wprawdzie przegrali wcześniej mecz z niemieckim zespołem, ale na tym etapie rozgrywek o kolejności w tabeli decyduje różnica bramek ze wszystkich rozegranych meczów, a tę drużyna trenera Talanta Dujszebajewa ma lepszą.

Mecz Łomża Vive Kielce - FC Porto, który miał być rozegrany w 10. kolejce w środę, 9 grudnia, został przełożony na czwartek, 17 grudnia (godzina 20.45).

Grupa A
MOL-Pick Szeged – Mieszkow Brześć 30:27 (18:13)
MOL-Pick: Alilović, Mikler - Banhidi 12, Radivojević 5, Kallman 3, Bombac 3, Canellas 2, Bodo 2, Gaber 1, Mackovsek 1, Kecskes 1, Żytnikow, Kasparek, Rosta, Henigman, Bajusz.
Mieszkow: Pesić, Mackiewicz - Panić 7, Razgor 4, Szkurinskij 4, Selwasiuk 3, Vranjes 2, Skube 2, Szumak 1, Obranović 1, Waliupow 1, Malus 1, Jurinok 1, Baranow, Paczkowski.

Elverum Handball – SG Flensburg-Handewitt 29:30 (12:15)
Elverum:
Imsgard (8/38 = 21 %) - Mathe 7, Langaas 5, Hedberg 4, Fingren 3, Christoffersen Blonz 3 (1), Pujol 2, Solstad 2, Schonningsen 1, Pettersen 1, Grondahl 1 (1), Abalo, Nilsen-Nygaard, Huebert Larsen.
Flensburg: Bergerud (12/41 = 29 %) - Golla 7, Sogard 6, Gottfridsson 5, Joendal 4, Steinhauser 4, Wanne 2 (2), Mensah Larsen 1, Hald Jensen 1, Svan, Heinl, Sikosek Pelko, Holpert.

Łomża Vive Kielce – FC Porto, Vardar Skopje – Paris Saint Germain Handball – przełożone.

ZOBACZ>>> Superhit Orlen Wisła Płock - Łomża Vive Kielce raczej odbędzie się w zaplanowanym terminie