krk
Bayern pokonał RB Lipsk i zmniejszył starty do Borussii Dortmund
Bayern pokonał RB Lipsk i zmniejszył starty do Borussii Dortmund East News
Liga niemiecka. Robert Lewandowski tym razem nie poprawił swojego strzeleckiego dorobku, ale Bayern zmniejszył straty do Borussii Dortmund. W spotkaniu 16. kolejki Bundesligi Bawarczycy skromnie pokonali RB Lipsk 1:0. Zwycięskiego gola strzelił w końcówce Franck Ribery.

We wtorek Borussia Dortmund sensacyjnie uległa Fortunie Duesseldorf 1:2. Dla BVB porażka z beniaminkiem była pierwszą w sezonie. Bayern chciał zatem za wszelką cenę zwyciężyć w meczu z RB Lipsk, by do sześciu punktów zmniejszyć straty do Borussii.

Bawarczykom na Allianz Arenie szło jednak jak po grudzie. Mistrzowie Niemiec prowadzenie mogli objąć w 24. minucie. Robertowi Lewandowskiemu zabrakło jednak nieco szczęścia. Po podaniu Serge'a Gnabry'ego Polak oddał strzał, ale piłkę lekko trącił golkiper Lipska i futbolówka trafiła tylko w słupek. Bawarczycy męczyli się niemiłosiernie - do 70. minuty oddali tylko jedno celne uderzenie. W 79. minucie niewiele brakowało, a Lewandowski zapisałby na swoim koncie asystę. Nasz reprezentant zgrał piłkę głową do Joshuy Kimmicha, ale uderzenie Niemca wybronił Peter Gulacsi.

Sposób na węgierskiego golkipera znalazł w 83. minucie Franck Ribery. Po strzale Renato Sanchesa i złym wybiciu obrońcy Lipska Francuz przejął futbolówkę, oszukał dwóch rywali i zdobył bramkę na wagę trzech punktów. Tuż przed ostatnim gwizdkiem sędzia pokazał dwie czerwone kartki. Najpierw za atak wślizgiem w Thiago Alcantarę z boiska wyleciał Stefan Isanker. Spotkanie przedwcześnie zakończył też Renato Sanches. Portugalczyk za odepchnięcie przeciwnika zobaczył drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę.

Bayern Monachium - RB Lipsk 1:0 (0:0)

Bramka: Franck Ribery 83'

Bayern Monachium: Manuel Neuer - Joshua Kimmich, Niklas Suele, Mats Hummels, David Alaba - Thiago Alcantara, Leon Goretzka - Serge Gnabry (28' Franck Ribery), Thomas Mueller (90' Javi Martinez), Kingsley Coman (61' Renato Sanches) - Robert Lewandowski.

RB Lipsk: Peter Gulacsi - Lukas Klostermann, Ibrahima Konate, Dayotchanculle Upamecano, Marcel Halstenberg - Konrad Laimer (87' Matheus Cunha), Diego Demme, Kevin Kampl, Bruma (81' Stefan Ilsanker) - Timo Werner, Yussuf Poulsen (88' Jean-Kevin Augustin).

Czerwone kartki: Stefan Ilsanker (90+1) - Renato Sanches (90+2), za drugą żółtą.

LIGA NIEMIECKA w GOL24

Więcej o LIDZE NIEMIECKIEJ - newsy, wyniki, terminarz, tabela

Jaką grę kupić na prezent świąteczny? TOP 10 gier pod choinkę

Materiał oryginalny: Liga niemiecka. Lewandowski w słupek, Ribery celnie. Bayern wymęczył zwycięstwo z RB Lipsk - Gol24