Piotr Szymański
Robert Lewandowski otworzył wynik meczu z Schalke
Robert Lewandowski otworzył wynik meczu z Schalke East News
Liga niemiecka. Kolejny gol Roberta Lewandowskiego w Bundeslidze. Napastnik Bayernu Monachium wpisał się na listę strzelców w sobotnim meczu z Schalke 04 Gelsenkirchen (5:0) i dzięki temu został samodzielnym liderem klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników.

W 6. minucie piłkarze Bayernu wykorzystali fatalny błąd przy dośrodkowaniu bramkarza Schalke Markusa Schuberta. Ivan Perisić wystawił piłkę Robertowi Lewandowskiemu, który trafił do opuszczonej bramki. Jeszcze na linii próbował interweniować Ozan Kabak, ale nie dał rady.

Zobacz bramkę Roberta Lewandowskiego z Schalke:

W pierwszej odsłonie bramkę do szatni zdobył Thomas Mueller. Ale to nie wystarczyło mistrzom Niemiec, którzy po zmianie stron dołożyli trzy kolejne trafienia. Przy jednym z nich asystę zapisał "Lewy".

Bayern Monachium - Schalke 04 Gelsenkirchen 5:0 (2:0)

• Marco Reus (Borussia Dortmund) - 10 bramek
Reprezentacja Polski podczas Euro 2020 zamieszka w Portmarnock Hotel & Golf Links pod Dublinem. Luksusowy hotel od centrum stolicy Irlandii dzieli 25 minut jazdy samochodem. Co ciekawe to dawny dom dynastii Jamesonów, producentów najbardziej znanej irlandzkiej whisky.

Baza reprezentacji Polski na Euro 2020. Tutaj zamieszka druż...