Krzysztof Kowalski
Rex Features/East News
Liga włoska. Bartłomiej Drągowski przy stanie 0:0 obronił rzut karny w meczu Spezia - Inter. Polski bramkarz zatrzymał strzał argentyńskiego mistrza świata - Lautaro Martineza. Dzięki kapitalnej dyspozycji wychowanka Jagiellonii Białystok gospodarze sensacyjnie wygrali 2:1.

Bartłomiej Drągowski obronił rzut karny. Znakomita postawa Polaka

W 26. kolejce walcząca o ligowy byt Spezia mierzyła się z wiceliderem tabeli Interem. W wyjściowym składzie gospodarzy rozpoczęło dwóch Polaków: Bartłomiej Drągowski oraz Szymon Żurkowski. Z gry wyłączony był pauzujący za żółte kartki Arkadiusz Reca.

Już w 12. minucie sędzia Livio Marinelli po obejrzeniu na monitorze powtórki podyktował rzut karny dla mediolańczyków. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł mistrz świata Lautaro Martinez. Bramkarz reprezentacji Polski zachował się jednak świetnie - wyczuł intencje strzelca i odbił piłkę. Nie była to jedyna udana interwencja Drągowskiego. Przed przerwą polski golkiper dwukrotnie bronił groźne strzały argentyńskiego napastnika.

DRĄGOWSKI BRONI RZUT KARNY LAUTARO MARTINEZA:

To nie pierwsza jedenastka, którą na włoskich boiskach obronił Drągowski. 25-latek zatrzymał już uderzenia z rzutów karnych, które oddawali: Ciro Immobile, Mauro Icardi czy Lorenzo Insigne.

Spezia sensacyjnie pokonała giganta

Niespodziewanie to gospodarze zadali pierwszy cios. Do siatki trafił Daniel Maldini. Po szybkim wypadzie syn słynnego Paolo precyzyjnie uderzył w lewy dolny róg. Inter wyrównał w 83. minucie. Chwilę po tym jak arbiter podyktował kolejną jedenastkę dla Nerazzurrich. Do remisu doprowadził Romelu Lukaku, którego uderzenia Drągowski nie był w stanie zatrzymać.

Mecz zakończył się wygraną drużyny Polaków. W 87. minucie zwycięskiego gola strzelił M'Bala Nzola, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Denzela Dumfriesa. W końcówce na boisku pojawił się Przemysław Wiśniewski. Zaś Żurkowski zszedł w przerwie.

Spezia odniosła dopiero piąte zwycięstwo w sezonie. Do tej pory zgromadziła 24 punkty i zajmuje 17. miejsce - tuż nad strefą spadkową. Inter jest drugi, do prowadzącego Napoli traci 15 punktów.