Tomasz Górski
Polacy za granicą. W 4. kolejce Serie A Cagliari bezbramkowo zremisowało u siebie z Udinese. Tego meczu nie będzie jednak miło wspominać Mateusz Wieteska, który obejrzał dwie żółte kartki i w konsekwencji czerwoną.

Liga włoska. Czerwona kartka Mateusza Wieteski

Mateusz Wieteska zamienił francuskie Clermont na włoskie Cagliari 29 sierpnia, a więc na kilka dni przed zakończeniem letniego okienka transferowego. W debiucie zanotował asystę w przegranym meczu z Bologną 1:2, a dzisiaj rozegrał drugi mecz na boiskach Serie A. Był blisko spędzenia całego spotkania na boisku. Po godzinie gry obejrzał pierwszą żółtą kartkę za faul. W 95. minucie, ostatniej akcji meczu, Wietesce uciekł środkiem boiska Lorenzo Lucca i faulem taktycznym przerwał jego rajd. Sędzia bez wahania sięgnął do kieszeni, sięgając najpierw po żółtą, a po chwili po czerwoną kartkę.

Mateusz Wieteska ukarany czerwoną kartką

Gospodarze mogli wyjść na prowadzenie, ale przed przerwą dwóch dogodnych okazji nie wykorzystał Zito Luvombo. Najpierw uderzył z dystansu obił prawy słupek, a chwilę później główkował nad poprzeczką. Po zmianie stron dogodnej nie wykorzystał Alessandro Deiola - uderzył głową obok bramki a później - z dalszej odległości - obok bramki.

Goście mieli jedną klarowną okazję. "Setkę" zmarnował Lorenzo Lucca w sytuacji sam na sam z Borisem Radunoviciem.

4. kolejka Serie A

Cagliari - Udinese 0:0
Żółte kartki: Wieteska 60' - Thauvin 63'
Czerwona kartka: Wieteska 90+5' (za dwie żółte)

Cagliari: Radunović - Wieteska, Dossena, Chatzidiakos (Obert 80') - Zappa (Nandez 80'), Deiola, Prati (Di Pardo 80'), Makoumbou, Augello (Azzi 66') - Pavoletti (Shomurodov 60'), Luvombo
Udinese: Silvestri - Peres, Bijol, Kabasele (Ebosse 38', Guessand 46') - Ebosele (Ferreira 72'), Samardzić, Walace, Lovrić (Payero 72'), Kamara - Thauvin (Pereyra 82'), Lucca

Skrót meczu Cagliari - Udinese 0:0

Po czterech kolejkach Serie A Cagliari zajmuje 18. miejsce w tabeli i otwiera strefę spadkową z 2 punktami. O "oczko" wyprzedza Romę i o dwa Empoli, które zagrają dzisiaj ze sobą o godz. 20:45.

W przyszłą niedzielę, w ramach 5. kolejki, Cagliari zagra na wyjeździe z Atalantą Bergamo, najbliższym rywalem Rakowa Częstochowa w fazie grupowej Ligi Europy.