Liga włoska. Krzysztof Piątek z bramką przeciwko Juventusowi!

Jakub Maj
Jakub Maj
PAP/EPA/Alessandro Di Marco
We włoskim klubie, Krzysztof Piątek jest dopiero niecałe dwa tygodnie, a napastnik już zdążył wzbudzić zaufanie nowego trenera. Davide Nicola postanowił wystawić Polaka w pierwszym składzie na mecz z Juventusem. 27-latek bardzo szybko udowodnił czemu był to dobry pomysł - Piątek strzelił bramkę na 2:0 tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę.

Piątek nie tylko pewnie wykorzystał rzut karny, ale także sam go wywalczył. Bremer próbował blokować strzał, ale pomagał sobie ręką. Sędzia wskazał na "wapno".

Polski napastnik jest bardzo aktywny w dzisiejszym meczu - w pierwszej połowie, 27-latek ma najwięcej strzałów (4) ze wszystkich zawodników na boisku.

Wypożyczenie do Włoch może być ostatnią szansą dla Krzysztofa Piątka na odbudowanie kariery. Czas spędzony w Berlinie został przez napastnika całkowicie zmarnowany. Pomimo tego, że Polak był najlepiej opłacanym zawodnikiem, często nie znajdował się nawet w kadrze meczowej. Półwysep Apeniński to miejsce gdzie Piątek czuje się jak ryba w wodzie, dlatego liczymy, że w klubie z Salerno odbuduje dawną formę.

W drugiej połowie, na placu gry pojawił się drugi Polak - Arkadiusz Milik, który zmienił bardzo słabego Kean'a.