Wojciech Grzegorzyca, psz
Piast Gliwice - Zagłębie Lubin 2:1
Piast Gliwice - Zagłębie Lubin 2:1 Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse
Lotto Ekstraklasa. W meczu na szczycie tabeli Lotto Ekstraklasy górą Piast Gliwice. Podopieczni Waldemara Fornalika pokonali Zagłębie Lubin (2:1), a bohaterem spotkania był Joel Valencia, który zdobył bramkę i dołożył asystę przy zwycięskim trafieniu.

Spotkanie w Gliwicach zapowiadało się bardzo interesująco. Zagłębie Lubin przystąpiło do rywalizacji jako lider LOTTO Ekstraklasy, natomiast tuż za nimi, na pozycji wicelidera plasował się właśnie gliwicki Piast. Atmosfera na trybunach sprawiała jednak wrażenie meczu sparingowego. Swój protest kontynuuje Stowarzyszenie "Piastoholicy", w związku z czym zabrakło zorganizowanego dopingu. Piłkarze mogli liczyć jedynie na pojedyncze zrywy. Mimo tego gliwiczanie od początku grali swoje i konsekwentnie przedzierali się pod bramkę rywali.

Pierwszy celny strzał był tylko kwestią czasu. W końcu w 13. minucie z dystansu huknął Patryk Dziczek, ale dobrze ustawiony Dominik Hładun zgarnął futbolówkę prosto do rąk. Na gola kibicom zgromadzonym na Okrzei przyszło poczekać nieco dłużej. Dziesięć minut później Michal Papadopulos dograł piłkę do Joela Valencii, ten wpadł z nią w pole karne i umieścił ją w bramce.

Próby odpowiedzi w wykonaniu Zagłębia były nieco mniej konkretne. Do czasu. A konkretniej do 33. minuty, bo właśnie wtedy lubinianie doprowadzili do wyrównania. Bartłomiej Pawłowski sprzed szesnastki posłał futbolówkę na piąty metr, gdzie wbiegał Patryk Tuszyński, który głową wpakował piłkę do siatki.

Gospodarze byli jednak głodni goli, a w ich grze nie brakowało konkretów. Pod koniec pierwszej połowy dyspozycję Dominika Hładuna sprawdził Joel Valencia, z kolei na początku drugiej części spotkania to samo zrobił Jorge Felix. Golkiper "Miedziowych" nie dał się jednak zaskoczyć. Poczynania gości były mniej efektywne. Większość ataków zespołu z Lubina zatrzymywała się na defensorach lub bramkarzu Piasta. Czasem futbolówka szybowała natomiast nad oraz obok bramki.

Kolejna bramka dla niebiesko-czerwonych cały czas wisiała w powietrzu. Ostatecznie piłka po raz drugi wylądowała w bramce rywali w 82. minucie. Joel Valencia wystawił wówczas piłkę Tomowi Hateley'owi, który kilka minut po wejściu na plac gry ładnym strzałem ustalił wynik spotkania na 2:1. Tym samym Piast Gliwice zastąpił Zagłębie Lubin na pozycji lidera LOTTO Ekstraklasy.

Atrakcyjność meczu: 7/10
Piłkarz meczu: Joel Valencia

Materiał oryginalny: Lotto Ekstraklasa. Fornalik ma nosa. Rezerwowy zapewnił Piastowi wygraną z Zagłębiem [ZDJĘCIA] - Gol24