Łuczniczka Bydgoszcz przegrała z Indykpolem AZS Olsztyn [wideo]

Dariusz Knopik
Jakub Rhonka (atakuje) dał dobrą zmianę i był wyróżniającym się graczem Łuczniczki w meczu z Indykpolem AZS Filip Kowalkowski
W 3. kolejce Plus Ligi Łuczniczka Bydgoszcz przegrała z Indykpolem AZS Olsztyn. Dla bydgoszczan była to trzecia porażka z rzędu, a olsztynianie wygrali drugie spotkanie z kolei.

ŁUCZNICZKA - INDYKPOL AZS 1:3
Sety: 18:25, 16:25, 25:19, 25:14.
ŁUCZNICZKA: Katić 9, Sacharewicz 7, Gromadowski 10, Yudin 1, Nowakowski 8, Szczurek 1, Czunkiewicz (libero) oraz Rhonka 14, Filipiak, Sieńko 2, Bobrowski. Punkty: atak - 44, blok - 7, zagrywka - 1, po błędach rywali - 21
INDYKPOL AZS: Śliwka 13, Zniszczoł 6, Hadrava 20, Włodarczyk, Pliński 9, Woicki 1, Żurek (libero) oraz Boswinkel, Kochanowski 2, Palacios 1. Punkty: atak - 49, blok - 10, zagrywka - 7, po błędach rywali - 28.

W pierwszych dwóch setach bydgoszczanie prezentowali się bardzo słabo w każdym elemencie, szczególnie w zagrywce i przyjęciu. Olsztynianie grali bardzo spokojnie. Szybko zyskiwali kilkupunktowe prowadzenie, które potem sukcesywnie powiększali. W pierwszej partii w ataku bardzo skutecznie spisywali się obaj środkowi - Miłosz Zniszczoł ( 5 punktów) i Daniel Pliński (4). W bydgoskiej drużynie tylko Jan Nowakowski grał na niezłym poziomie (4). Druga partia to popis przyjmującego olsztynian - Aleksandra Śliwki (5 punktów) i atakującego Jana Hadravy (4). W bydgoskiej drużynie przebłyski dobrej gry mieli przyjmujący - Milan Katić i Jakub Rhonka (po 4).

10-minutowa przerwa
pomogła bydgoskim siatkarzom, a zaszkodziła olsztynianom. Gracze Łuczniczki od początku narzucili swoje warunki gry. Zyskali kilka punktów przewagi, którą długo utrzymywali. Krytyczny moment nastąpił w drugiej części seta, kiedy rywale doprowadzili do stanu 16:15, ale to nie załamało bydgoszczan, którzy wygrali kilka wymian i znowu wyszli na prowadzenie, którego już nie oddali. Do grających skutecznie Rhonki i Katicia (po 4 "oczka") dołączyli środkowy Mateusz Sacharewicz (4) i atakujący Marcel Gromadowski (3).

Czwarty set był najbardziej wyrównany. Najczęściej na tablicy wyników pojawiał się remis. Jednak od połowy seta skuteczniejsi byli goście. Zaczęli stawiać szczelny blok. Jeśli nie zdobywali punktów bezpośrednio, to potem mogli wyprowadzać kontry. Szybko powiększali przewagę, a miejscowi chyba stracili wiarę w sukces i poddali się zbyt łatwo.

Jakub Rohnka, przyjmujący Łuczniczki Bydgoszcz

Materiał oryginalny: Łuczniczka Bydgoszcz przegrała z Indykpolem AZS Olsztyn [wideo] - Gazeta Pomorska