Łukasz Piszczek zdobył Puchar Niemiec z Borussią Dortmund
Łukasz Piszczek zdobył Puchar Niemiec z Borussią Dortmund AFP/East News
Łukasz Piszczek po raz trzeci w karierze sięgnął z Borussią Dortmund po Puchar Niemiec. W finale rozegrał pełne 90 minut. Jego drużyna rozbiła RB Lipsk 4:1. Aż trzy asysty zapisał Marco Reus, po dublecie zaliczył Jadon Sancho i Erling Haaland.

Borussia zniszczyła Lipsk przed przerwą. We wszystkich akcjach bramkowych decydujące piłki rozdawał Reus. Zaraz na początku i pod koniec pierwszej połowy trafił Jadon Sancho. Gole Anglika przedzieliło trafienie Erlinga Haalanda, który przepchnął ciałem i wkręcił w murawę przyszłego stopera Bayernu, Dayota Upamecano.

Piszczek wystąpił na prawej obronie. Zagrał uważnie, a momentami z polotem. W 51 minucie po rajdzie na flance był bliski zaliczenia asysty przy golu Reusa. W ostatniej chwili bardzo dobre zagranie przeciął Kevin Kampl.

W tym sezonie Piszczek okazał się prawdziwym talizmanem Borussii. Po jego powrocie do składu drużyna wygrała wszystkie (7) spotkania. Jeżeli nie przedłuży wygasającej w czerwcu umowy, to sezon zakończy w Bundeslidze meczami z FSV Mainz i Bayerem Leverkusen.

Po meczu drużyna podrzucała Piszczka

Ozdobą drugiej połowy okazało się trafienie Daniego Olmo. Lipsk miał wiele sytuacji na kolejne gole, ale skończyło się wyłącznie na honorowej. Wynik po kontrze trzech na jednego ustalił Haaland.

Dla Borussii to dopiero piąty Puchar Niemiec w historii - pierwszy od 2017 roku. W Bundeslidze drużyna z Dortmundu nie zajmie wyższego miejsca niż trzecie, o które bije się na finiszu z VfL Wolfsburg.

Dziś Puchar Ukrainy z Dynamem Kijów zdobył Tomasz Kędziora, a wczoraj Puchar Rosji z Lokomotiwem Moskwa duet Grzegorz Krychowiak - Maciej Rybus.

RB Lipsk - Borussia Dortmund 1:4 (0:3)
Bramki: Olmo 71' - Sancho 5', 45', Haaland 28' 88'
Żółte kartki: Upamecano, Olmo - Can, Bellingham, Dahoud, Sancho, Hummels