Jakub Maj
Jakub Maj
Eleven Sports
Łukasz Skorupski bohaterem Bologny. Polski bramkarz obronił rzut karny wykonywany przez Oliviera Giroud. Golkiper bez najmniejszych problemów złapał piłkę po interwencji na linii bramkowej.

Skorupski obronił rzut karny

Sobotni mecz dla Bologny zaczął się bardzo dobrze. W 29. minucie Joshua Zirkzee pokonał bramkarza AC Milanu, dlatego zespół gości w wirtualnej tabeli wskoczył do strefy europejskich pucharów. Schody zaczęły się pod koniec pierwszej połowy. Lewis Ferguson sfaulował piłkarza gospodarzy, dlatego sędzia wskazał na "jedenastkę". Z decyzją nie zgadzał się Thiago Motta - trener Bologny, który w ekspresyjny sposób wyrażał swoje niezadowolenie. Arbiter główny postanowił pokazać trenerowi bezpośrednią czerwoną kartkę.

Na szczęście zimną krew w całej tej sytuacji zachował Łukasz Skorupski, który pewnie obronił rzut karny wykonywany przez Oliviera Giroud. Polak perfekcyjnie wyczuł stronę, w którą strzeli francuski napastnik. Niestety kilka minut później golkiper został pokonany przez Loftusa-Cheeka. Tym razem z gry.

W drugiej połowie Milan dostał... drugiego karnego. Z boiska zszedł już Giroud, dlatego do piłki podszedł Theo Hernandez. Polak znowu był górą, gdyż francuski obrońca trafił w lewy słupek! W końcówce gospodarze z Mediolanu wyszli na prowadzenie za sprawą Loftusa-Cheeka, który ustrzelił dublet. W samej końcówce z rzutu karnego do remisu doprowadził Orsolini. 2:2!

Podczas meczu Milan - Bologna na placu gry zobaczyliśmy jeszcze jednego Polaka. Kacper Urbański w ostatnich tygodniach dostaje coraz więcej minut od Motty. Tym razem także wyszedł w pierwszym składzie. Boisko opuścił w 67. minucie.

LIGA WŁOSKA w GOL24

Transfermarkt co kilka miesięcy aktualizuje wartości rynkowe zawodników polskiej ligi. Piłkarze wreszcie doczekali się zmian na popularnym portalu. Ekstraklasa ma nowego lidera, którym został Ernest Muci ze stołecznej ekipy. Czołówka została zdominowana przez przedstawicieli trzech klubów - Legii Warszawa, Rakowa Częstochowa i Lecha Poznań.Aby sprawdzić wszystkich zawodników klikaj strzałkę w prawo!

Aktualizacja wartości rynkowych zawodników Ekstraklasy. Grac...