MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Magda Linette przegrała z Amerykanką Madison Keys. Kilkugodzinna przerwa i porażka w dwóch setach. Półfinał nie dla Polki

Mateusz Pietras
Magda Linette poza turniejem w Strasbourgu.
Magda Linette poza turniejem w Strasbourgu. Rex Features/East News
Magda Linette (50. WTA) została pokonana przez Amerykankę Madison Keys (16. WTA) 1:6, 3:6 w ćwierćfinale turnieju WTA 500 w Strasburgu. Podczas meczu doszło do jego przerwania, ze względu na niekorzystną aurę. Po kilku godzinach panie wróciły na kort ziemny. Już niebawem Polka zagra w turnieju wielkoszlemowym na kortach Rolanda Garrosa. W pierwszej rundzie w Paryżu zmierzy się z Ludmiłą Samsonową z Rosji.

Przerwanie pojedynku z powodu niesprzyjających warunków w Strasburgu

Mecz ćwierćfinałowy nie najlepiej rozpoczął się dla Magdy Linette (50. WTA), która już w drugim swoim podaniu straciła serwis (1:3). W piątym gemie przy serwisie byłej finalistki US Open doszło do przerwania meczu. W trakcie równowagi spotkanie polsko-amerykańskie zostało zaprzestane. Powodem takiej, a nie innej decyzji były opady deszczu oraz burza w Strasburgu.

Starcie zostało wznowione około godz. 18.00. Lepiej rozpoczęła szesnasta rakieta świata, która błyskawicznie zakończyła inauguracyjną partię trwającą pół godziny.

Drugi set rozpoczął się od zwycięskich gemów ze strony serwujących. Jednak w trzecim gemie poznanianka została ponownie przełamana. Niestety Biało-Czerwona pomimo szans nie potrafiła wrócić do seta i tym samym do meczu.

Przy podaniu Polki returnująca 29-letnia Madison Keys wykorzystała drugą piłkę meczową. W ostatniej akcji rywalizacji Polka popełniła błąd z bekhendu.

Następnym jej startem będzie French Open. W pierwszej rundzie zmierzy się z Rosjanką Ludmiłą Samsonową (19. WTA). Francuski Wielki Szlem rozpoczyna się w niedzielę.