Maryna Gąsienica-Daniel nie będzie miło wspominać Tremblant. Kiedy kolejny slalom gigant?

OPRAC.:
Łukasz Konstanty
Magdalena Łuczak zajęła 28. miejsce w slalomie gigancie alpejskiego Pucharu Świata w kanadyjskim Tremblant. Wygrała Włoszka Federica Brignone, która triumfowała również w sobotnim gigancie. Maryna Gąsienica-Daniel nie ukończyła pierwszego przejazdu.

Magdalena Łuczak z punktami Pucharu Świata

Brignone zapewniła sobie zwycięstwo w drugim przejeździe, rozgrywanym przy opadach śniegu i silnym wietrze. Włoszka na półmetku zawodów zajmowała dopiero szóstą pozycję, tracąc do prowadzącej Słowaczki Petry Vlhovej 1,22 s. W dwóch przejazdach wyprzedziła o 0,33 s Szwajcarkę Larę Gut-Behrami oraz o 0,39 najlepszą alpejkę wszech czasów Amerykankę Mikaelę Shiffrin. Vlhova ukończyła rywalizację na piątym miejscu.

Nasza najlepsza alpejka - Gąsienica-Daniel - wypadła z trasy podczas pierwszego przejazdu i nie została sklasyfikowana. Polka nie będzie miło wspominać Tremblant - dzień wcześniej bowiem zmagania zakończyła zaledwie na 21. pozycji.

W niedzielę lepiej spisała się Łuczak, która po pierwszym przejeździe plasowała się na 24. pozycji, a zawody ukończyła ostatecznie na 28. miejscu.

Kiedy kolejny slalom gigant kobiet?

Kolejne konkursy Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim kobiet zaplanowano w dniach 8-10 grudnia w St. Moritz. W Szwajcarii odbędą się dwa supergiganty i jeden zjazd. Najbliższy slalom gigant, a więc koronna konkurencja Gąsienicy-Daniel, odbędzie się z kolei dopiero 28 grudnia w austriackim Lienz.

W miniony weekend nie doszły natomiast do skutku męskie zawody w Beaver Creek. Niekorzystne warunki atmosferyczne nie pozwoliły na rozegranie dwóch zjazdów, nie odbyła się również rywalizacja w supergigancie.