ME piłkarzy ręcznych. Francuz Remili najlepszym zawodnikiem

OPRAC.: Filip Bares
epa/pap
Francuz Nedim Remili został wybrany najlepszym zawodnikiem mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych, których gospodarzem były Niemcy. W Drużynie Gwiazd turnieju znaleźli się gracze sześciu reprezentacji.

Wybór MVP turnieju został ogłoszony bezpośrednio po finale wygranym przez Francję po dogrywce 33:31 z Danią. Remili, były gracz Industrii Kielce, w meczu o złoty medal zdobył pięć goli.

Tylko dwóch zawodników z Drużyny Gwiazd było wybranych na poprzednich mistrzostwach Europy. Duńczyk Mathias Gidsel zdobył drugą z rzędu nagrodę dla najlepszego prawego rozgrywającego, a niemiecki bramkarz Andreas Wolff - obecny zawodnik kieleckiego klubu - znalazł się w All-Star podczas EHF EURO 2016 w Polsce, kiedy jego zespół wywalczył tytuł mistrzowski.

Francuski obrotowy Ludovic Fabregas był częścią drużyny All-Star na dwóch ostatnich mistrzostwach świata, ale po raz pierwszy dostąpił takiego zasczytu podczas Euro. To samo dotyczy Szweda Hampusa Wanne’a, który został wybrany najlepszym lewoskrzydłowym MŚ 2021, a teraz stał się częścią najlepszej drużyny Euro.

Portugalczyk Martim Costa został najlepszym lewym rozgrywającym. Innym graczem, który nie wziął udziału w Final Weekend, a trafił do Drużyny Gwiazd był austriacki prawoskrzydłowy Robert Weber.

Listę wyróżniających się nazwisk uzupełnia środkowy rozgrywający Niemiec Juro Knorr, a za najlepszego obrońcę uznano Duńczyka Magnusa Saugstrupa.

Skład drużyny został wybrany na podstawie ponad 20 000 głosów fanów, a także opinii ekspertów.

Drużyna Gwiazd:
MVP: Nedim Remili (Francja)
Bramkarz: Andreas Wolff (Niemcy)
Lewoskrzydłowy: Hampus Wanne (Szwecja)
Lewy rozgrywający: Martim Costa (Portugalia)
Środkowy rozgrywający: Juri Knorr (Niemcy)
Prawy rozgrywający: Mathias Gidsel (Dania)
Prawoskrzydłowy: Robert Weber (Austria)
Obrotowy: Ludovic Fabregas (Francja)
Obrońca: Magnus Saugstrup (Dania)
Najlepszy strzelec: Martim Costa (Portugalia) i Mathias Gidsel (Dania) - po 54 bramki