Mecz Korona Kielce - Wisła Kraków ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Korona Kielce - Wisła Kraków ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

1 1 połowa

• KONIEC SPOTKANIA! Korona drugi raz w ciągu trzech dni pokonuje Wisłę Kraków. Teraz w LOTTO Ekstraklasie.

• Krótkie rozegranie na utrzymanie piłki...

• Rożny za rożnym... dla obu drużyn. Teraz po interwencji Tomasza Cywki. Jacek Kiełb nie spieszy się do lewego narożnika

• W odpowiedzi z dystansu huknął Jesus Imaz. Po rykoszecie jest korner dla "Białej Gwiazdy". Kielczanie wyjaśniają sytuację dalekim wybiciem.

• Paweł Raczkowski dolicza (co najmniej) 4 minuty do drugiej połowy.

• Bez zagrożenia z kornera pod bramką gości.

• U la la! Bartosz Rymaniak pognał środkiem i zagrywa na 16. metr do Elii Soriano. Ten niezdarnie ułożył sobie piłkę do strzału, który Michał Buchalik z trudem paruje na korner!

• "Żółtko" dla Zorana Arsenicia za to, że skosił Elię Soriano w środku pola.

• Sektor gości

• Słabe rozegranie kornera zapoczątkowało kontrę "Białej Gwiazdy". Prawą flanką popędził z piłką Carlitos, ale jego zagranie w "szesnastkę" do Jesusa Imaza przecina Adnan Kovacević. Gdyby nie on, to zapewne byłby remis!

• Ivan Jukić mógł, a właściwie powinien, "zamknąć" mecz! Po dwójkowej akcji z Mateuszem Możdżeniem uderza po dalszym rogu tuż obok prawego słupka! Michał Buchalik zdołał jednak musnąć piłkę - rzut rożny!

• Dalekie zagranie do Carlitosa okazało się za mocne do Carlitosa. Maciej Gostomski chwyta piłkę.

• Żółta kartka dla Adnana Kovacevicia za faul w walce o górną piłkę.

• 7 651 widzów ogląda spotkanie Korony z Wisłą.

• To byłoby prawdziwe wejście smoka! Elia Soriano strzela po rzucie rożnym minimalnie nad poprzeczką!

• Elia Soriano zastępuje Macieja Górskiego.

• ... w w Wiśle Jesus Imaz zmienia Kamila Wojtkowskiego.

• Zmiany, zmiany. W Koronie Łukasz Kosakiewicz wchodzi za Michaela Gardawskiego...

• Żółta kartka dla Tomasza Cywki za zapaśnicze powalenia Michaela Gardawskiego.

To pierwsze indywidualne upomnienie w tym spotkaniu.

• Nieudana akcja gości lewą flanką. Ostatecznie Bartosz Rymaniak wznawia grę wyrzutem z autu.

• Patryk Małecki radzi sobie z dwoma-trzema rywalami na lewej stronie. "Skończyło się rumakowanie" na kolejnym - Jakubie Żubrowskim, który po profesorsku przerywa rajd Wiślaka.

• Anemiczne uderzenie Bartosza Rymaniaka bez wysiłku chwyta Michał Buchalik.

• Jakub Bartosz zmienia Pola Lloncha.

• Ivan Jukić był bliski wpisania się na listę strzelców! Uderza z pola karnego tuż obok słupka!

• 12/4 Strzały/strzały celne 2/1

• Goran Cvijanović, który strzelił gola dającego Koronie prowadzenie, zostaje zastąpiony przez Ivana Jukicia.

• Starcie Tomasza Cywki z Michaelem Gardawskim w okolicy prawej chorągiewki. Ucierpiała ona w ferworze walki tych zawodników.

• W odpowiedzi hiszpańska akcja Wiślaków - Victora Pereza i Carlitosa. Przebiegała tak "despacito", że została przerwana przez defensywę Korony przed linią 16. metra.

• Twierdza Kielce

• Bośniak dopada do piłki kilka metrów od bramki, na wysokości bliższego słupka. Uderza bez przyjęcia nie do obrony!

• GOL! GORAN CVIJANOVIĆ!!!

• I jeszcze stały fragment gry dla gospodarzy. Zoran Arsenić pewnie główkuje poza pole karne.

• Bez zagrożenia. I na strzał zdecydował się Mateusz Możdżeń. Victor Perez kieruje piłkę poza linię końcową. Za słaba wrzutka Jacka Kiełba z prawego narożnika.

• Strzał Macieja zza pola karnego został w ostatniej chwili zablokowany przez Ivana Gonzaleza. "Scyzoryki" mają jednak korner.

• Victor Perez zastępuje Denysa Bałaniuka.

• Denys Bałaniuk jest opatrywany przez sztab medyczny. Doznał urazu kolana. Wisła w "dziesiątkę".

• Maciej Górski przewraca się w "szesnastce" gości po zagraniu Bartosza Rymaniaka. Sędzia nie miał podstaw do wskazania na "wapno". Po chwili Goran Cvijanović podaje w pole karne do nikogo.

• Michał Buchalik spokojnie chwyta piłkę po nieudanej wrzutce Michaela Gardawskiego. Szybkie wznowienie i "laga" na Carlitosa, który był na spalonym.

• Druga połowa rozpoczęta. Bez zmian w wyjściowych "jedenastkach".

• Wracamy do Kielc, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Korona - Wisła Kraków w LOTTO Ekstraklasie. Do przerwy obie drużyny strzeliły po jednym golu. Co nas czeka po zmianie stron?

• +1' Paweł Raczkowski kończy pierwszą połowę. Korona remisuje z Wisłą 1:1.

• Denys Bałaniuk poradził sobie z Jakubem Żubrowskim, ale udanie z asekuracją popędził Michael Gardawski. Nie zdołał jednak uchronić piłki przed wyjściem za linię końcową. Rzut rożny nie przynosi zagrożenia.

• Niezła piłka wrzucona przez Bartosza Rymaniaka w pole karne. Macieja Górskiego uprzedził wychodzący z bramki Michał Buchalik.

• Teraz nastąpił rewanż między tymi zawodnikami. Rzut wolny dla Wisły, ok. 35 metrów do bramki gospodarzy. Nie było centry w pole karne, a rozegranie przez środek.

• "Krzesełko" Patryka Małeckiego, z którego spadł Michael Gardawski. Trochę ucierpiał, ale może grać dalej.

• 10/3 Strzały/strzały celne 2/1

• Gospodarze idą za ciosem. Marcin Cebula przeciągnął jednak dośrodkowanie z prawego skrzydła.

• Jacek Kiełb posyła piłkę na dalszy słupek do Adnana Kovacevicia, który zgrywa piłkę na 5. metr do napastnika. Ten "dzióbnął" piłkę tak, że wpadła do siatki tuż przy prawym słupku!

• KORONA WYRÓWNUJE! MACIEJ GÓRSKI!!!

• Mateusz Możdżeń decyduje się na uderzenie z woleja z ok. prawego narożnika pola bramkowego. Został zblokowany przez Ivana Gonzaleza. Korner.

• Gospodarze bliscy wyrównania. Swoją winę przy utracie winy mógł odkupić Adnan Kovacević, ale uderza głową po rzucie rożnym nad bramką!

• Hiszpan dostaje podanie z głębi pola i uderza z pola karnego... między nogami Adnana Kovavecicia oraz Macieja Gostomskiego!

• GOL DLA WISŁY! OCZYWIŚCIE CARLITOS!!!

• Atak pozycyjny Korony w środku pola został przerwany. Od razu laga na prawe skrzydło do Patryka Małeckiego, który bez przyjęcia wrzuca na dalszy słupek. Adnan Kovacević w ostatniej chwili uprzedził Carlitosa.

• Świetna solowa akcja Marcina Cebuli. Mijał rywali jak slalomowe tyczki i znalazł się w polu karnym. Chciałł się złożyć do strzału, ale... zahaczył jedną nogą o drugą i sam z siebie upadł na murawę.

• O własnych siłach Zoran Arsenić opuszcza boisko. Szybko na nie wraca.

• Przerwa w grze. Urazu nabawił się Zoran Arsenić. Obrońca "Białej Gwiazdy" nie podnosi się z murawy. Konieczna jest pomoc medyczna.

• Próba ofensywnego wypadu Macieja Sadloka. Został zahaczony przez Marcina Cebulę.

• Pierwszy z wymienionych trafia w mur.

• Rzut wolny dla Korony ok 25. metrów od bramki gości. Jacek Kiełb i Mateusz Możdżeń są przy piłce...

• Starcie "7" w środku pola. Marcin Cebula został powalony przez Pola Lloncha. Bez konsekwencji kartkowej.

• Po wrzutce Jacka Kiełba z prawego narożnika piłka spada na woleja kapitana Korony. Został zablokowany.

• Pol Llonch wybija piłkę spod nóg rozpędzonego Bartosza Rymaniaka. Gospodarze mają jednak rzut rożny.

• Zblokowany strzał Mateusza Możdżenia przez Vullneta Bashę. Michał Buchalik wybija piłkę przed szarżującym Maciejem Górskim.

• Rzut rożny podopiecznych Kiko Ramireza nie przynosi zagrożenia pod bramką Macieja Gostomskiego - wybijają piłkę poza "szesnastkę".

• Ofensywną akcję Patryka Małeckiego przerywa gwizdek sędziego. Zdaniem Pawła Raczkowskiego było przewinienie zawodnika Wisły.

• Teraz spróbował z daleka Mateuz Możdżeń. Metr-półtora obok bramki.

• Bez zagrożenia. Po chwili ffensywna akcja Bartosza Rymaniaka prawą stroną. Podaje na 30. metr do Jauba Żubrowskiego, którego kąśliwe uderzenie z trudem zbija do boku Michał Buchalik!

• Patryk Małecki zakręcił w prawym narożniku pola karnego Wisły. Zablokował go Michael Gardawski - rzut rożny.

• Atak "Białej Gwiazdy" został zastopowany za linią środkową i od razu dalekie zagranie do Macieja Górskiego. Bardzo niedokładne.

• Od razu do ataku rzucili się gospodarze. Jednak Jacek Kiełb fauluje Patryka Małeckiego blisko pola karnego Wisły.

• Gwizdek sędziego i pierwsza polowa rozpoczęta!

• Obie "jedenastki" wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Goście po 9 meczach plasują się na 6. pozycji z dorobkiem 16 punktów (do lidera, Górnika Zabrze, traci 3 "oczka"; dzisiaj wygrał w Szczecinie z Pogonią 2:1).

Z kolei kielczanie, którzy tracą do "Białej Gwiazdy" pięć punktów, są na 11. miejscu.

• Rezerwowi Korony Kielce: Matthias Hamrol - Shawn Barry, Krystian Miś, Elia Soriano, Łukasz Kosakiewicz, Radek Dejmek, Ivan Jukić.

• Uraz Głowackiego?

• Rezerwowi Wisły Kraków: Kacper Chorążka - Rafał Boguski, Jesus Imaz, Jakub Bartosz, Tomasz Cywka, Victor Perez, Paweł Brożek.

• Zasadne pytanie zadała Kaja Krasnodębska w swojej zapowiedzi, do której odsyłam w tym miejscu:

• Odpowiedź na to pytanie, jak i wiele innych pojawiających się podczas tego spotkania, poznamy późnym wieczorem.

A na relację NA ŻYWO z tego spotkania zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór i kłaniam się nisko

• Jak ten czas leci. Mamy za sobą większość spotkań Pucharu Polski w tygodniu, a w weekend tradycyjnie jest nasza ukochana LOTTO Ekstraklasa. A trzy dni temu... Korona podejmowała u siebie Wisłę Kraków właśnie w tych rozgrywkach. Przypomnijmy: grający od 33. minuty kielczanie w osłabieniu WYELIMINOWALI "Białą Gwiazdę" po dogrywce. Jedyną bramkę zdobył Elhadji Pape Diaw. Czy piłkarze Kiko Ramireza zrewanżują się w lidze "Scyzorykom"?

Kaja Krasnodębska

Gol24

Aktualizacja:

Gol24

Korona – Wisła LIVE! Pora na rewanż?

Korona – Wisła LIVE! Pora na rewanż? ©Dawid Łukasik

Mecz Korona Kielce - Wisła Kraków ONLINE. Na zakończenie piłkarskiej soboty druga odsłona swoistego dwumeczu rozgrywanego w tym tygodniu w Kielcach pomiędzy Koroną, a Wisłą. Z pierwszego starcia wyszli gospodarze, natomiast dla gości tamta porażka okazała się brzemienną w skutki. Czy tym razem uda im się zrewanżować?

Mecz Korona Kielce - Wisła Kraków ONLINE

Wrześniowa sobota niesie w Polsce ogrom piłkarskich emocji. Na ich zakończenie prawdziwy rodzynek – w Kielcach w ramach 10. kolejki Lotto Ekstraklasy lokalna Korona podejmie Wisłę Kraków. Ubiegły sezon te ekipy zakończyły obok siebie.
Rzutem na taśmę kielczanie przeskoczyli w tabeli Białą Gwiazdę i to oni uplasowali się na piątej pozycji. A wszystko z pomocą Bruk-Bet Termaliki, która niespodziewanie zwyciężyła w ostatnim meczu przy Reymonta. Wynik ekipy Macieja Bartoszka zaskoczył zdecydowanie na plus. Jak będzie tym razem? Czy Gino Lettieri zdoła doprowadzić swoich podopiecznych do nieco niespodziewanej wygranej z Wisłą w obu odsłonach tego swoistego dwumeczu?

To krakowianie wydawali się być faworytem przed środowym starciem. Wszak to oni plasowali się wyżej w ligowej tabeli, a za sprawą błyszczących między innymi Carlitosa czy Kamila Wojtkowskiego zaledwie kilka dni wcześniej zdobyli komplet punktów w meczu z gliwickim Piastem. I mimo, że Kiko Ramirez zapowiadał, że na pucharowy bój dokona kilku roszad, niewielu chyba spodziewało się porażki Wisły. Zwłaszcza po pierwszej połowie. Kielczanie bardzo ambitnie podeszli do walki w Pucharze Polski, lecz już po nieco ponad pół godzinie stracili jednego z zawodników. Dwie żółte, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Jakub Żubrowski. Nie przekreśliło to jednak woli walki ze strony gospodarzy. Zdołali doprowadzić do dogrywki, w której za sprawą bramkę Elhadji Diawa zwyciężyli 1-0. W efekcie to oni mogli cieszyć się z awansu do ćwierćfinału, podczas gdy Wisła wracała do domu z niczym.

W sobotę krakowianie zrobią wszystko, aby nie powtórzyć tamtego scenariusza. Nie przeszkodzą im nawet spore braki kadrowe. Do Kielc udać nie mogli się bowiem Julian Cuesta, Fran Velez, Zdenek Ondrasek, Jakub Bartkowski oraz Arkadiusz Głowacki. Nieco mniejsze problemy z wyborem meczowej osiemnastki może mieć Gino Lettieri. Włoch nie może skorzystać jedynie z Niki Kaczarawy, Nabila Aankoura i Piotra Płońskiego. I bez nich poradził sobie przecież z wiślakami nie dalej jak w środę.

Równie kolorowo nie było w ubiegłym tygodniu w Poznaniu, kiedy to jego podopieczni ulegli 0-1 tamtejszemu Lechowi. Porażka bolesna o tyle, że z przebiegu całego spotkania kielczanie nie wyglądali gorzej od swoich dużo bardziej utytułowanych rywali. Obraz gry nie wpływa jednak na końcowy dorobek punktowy poszczególnych zespołów. Kielczanie mają jak na razie na swym koncie jedenaście oczek, co plasuje ich w dolnej ósemce. Krakowianie są natomiast bogatsi o całe pięć punktów, dzięki czemu mogą bić się o najwyższe miejsca w ligowej tabeli. W tym sezonie przez moment byli już przecież liderem, jednak słabsza forma w ostatnich tygodniach sprawiła, że wypadli poza ekstraklasowe podium. Czy w starciu z Koroną postawią kolejny krok, by na nie powrócić?

Sonda

Kto zwycięży w meczu Ekstraklasy Korona Kielce - Wisła Kraków?

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa)
34-letni arbiter nie miał jeszcze w tym sezonie okazji prowadzić spotkania z udziałem kielczan, jednak już raz na swej drodze spotkał Białą Gwiazdę. Sędziował zwycięskie starcie krakowian przeciwko Pogoni Szczecin z pierwszej kolejki.

Nieobecni:
Wisła Kraków: Julian Cuesta, Fran Velez, Zdenek Ondrasek, Jakub Bartkowski, Arkadiusz Głowacki
Korona Kielce: Nika Kaczarawa, Nabil Aankour, Piotr Poński

Ostatnie bezpośrednie boje:

22 sierpnia 2016 Korona Kielce – Wisła Kraków 1-0 (Kiełb)
11 luty 2017 Wisła Kraków – Korona Kielce 2-0 (Małecki, Brożek)
17 maja 2017 Korona Kielce – Wisła Kraków 3-2 (Dejmek, Możdżeń, Kiełb – Brlek, Mączyński)
20 września 2017 Korona Kielce – Wisła Kraków 1-0 (Diaw)

Forma w poprzednich ligowych meczach:
Wisła Kraków:
Wisła Kraków – Piast Gliwice 2-0 (Carlitos x2)
Arka Gdynia – Wisła Kraków 3-1 (Małecki)
Wisła Kraków – Lechia Gdańsk 1-1 (Carlitos)
Zagłębie Lubin – Wisła Kraków 3-0
Wisła Kraków – Cracovia 2-1 (Carlitos x2)

Korona Kielce:
Lech Poznań – Korona Kielce 1-0
Korona Kielce – Sandecja Nowy Sącz (Soriano)
Korona Kielce – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2-1 (Kiełb, Jukić)
Piast Gliwice - Korona Kielce 2-0
Korona Kielce – Jagiellonia Białystok 2-3 (Aankour – Rymaniak)

Mecz Korona Kielce - Wisła Kraków TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Canal+ Sport. Komentują Rafał Dębiński i Kamil Kosowski. Reporterami z murawy będą Paulina Bojarska, Bartosz Ignacik. Relacja LIVE od 20:30 w GOL24.pl