Mecz Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy ONLINE. Gdzie oglądać w...

0 1 połowa

GKS Tychy

2

1 1 połowa

• Po trzech wyjazdowych porażkach GKS Tychy w końcu wygrywa także na boisku rywala! W 55. minucie Zagłębie wyrównało stan meczu dzięki indywidualnej akcji Szymona Pawłowskiego, ale goście odpowiedzieli błyskawicznie - już po trzech minutach, gdy dośrodkowanie dobrze wykończył Mateusz Piątkowski. W końcówce Pawłowski miał jeszcze szansę na drugiego gola, lecz spudłował w dobrej sytuacji i GKS wywiózł z Sosnowca komplet punktów. To już wszystko z tego meczu, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu! GKS Tychy wygrywa w Sosnowcu z Zagłębiem 2:1!

• Jeszcze jedna żółta kartka. Tym razem upomniany Kacper Piątek.

• Faulował rywala Marcin Kowalczyk i zobaczył żółtą kartkę.

• GKS długo utrzymuje się przy piłce. Wygląda na to, że goście wywiozą z Sosnowca trzy punkty.

• Cztery minuty doliczył do tego meczu arbiter.

• Pawłowski przed szansą na drugiego gola! Kapitan Zagłębia wpadł z piłką w pole karne i oddał strzał na bramkę Jałochy, ale było to uderzenie niecelne - gdyby przymierzył lepiej, zapewne mielibyśmy remis!

• Pawlowski dośrodkował w pole karne, mieliśmy nieco zamieszania, lecz piłka wylądowała w rękach Jałochy.

• Szeliga faulował Nawotkę, będzie dobra okazja dla Zagłębia z rzutu wolnego.

• Kristo uderzył z dystansu na bramkę Zagłębia, nie była to jednak udana próba.

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Poza boiskiem Sebastian Steblecki, wchodzi Jakub Piątek.

• Quentin Seedorf dogrywał z rzutu wolnego, lecz piłka wylądowała w rękach Konrada Jałochy.

• Dobre uderzenie Grzeszczyka, broni jednak jego uderzenie Matko Perdijić!

• Dobra interwencja Piotra Polczaka. Stoper Zagłębia odebrał piłkę Piątkowi.

• Mocne zagranie do Piaseckiego, nie opanował piłki napastnik Zagłębia.

• Podobnie jak w pierwszej połowie, po 30 minutach gry mamy przerwę na uzupełnienie płynów.

• Po dośrodkowaniu Grzeszczyka główkował Dario Kristo, lecz strzał był zbyt lekki, aby zaskoczyć Perdijicia.

• Ostatnia zmiana w drużynie Zagłębia. Opuścił boisko Carl Stewart, wszedł Błażej Radwanek.

• Kontratak Zagłębia, Pawłowski ładnie minął kilku rywali, lecz ostatecznie zatrzymał go Steblecki.

• Żółtą kartką za faul na rywalu ukarany Sebastian Steblecki.

• Atakuje Zagłębie, ale dobrze w obronie grają goście. Skuteczny jest przede wszystkim Sołowiej.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował Łukasz Sołowiej, ale piłka przeleciała nad poprzeczką.

• Błyskawiczna odpowiedź gości! Precyzyjne dośrodkowanie z lewej strony boiska dobrze wykończył Mateusz Piątkowski, głową pakując piłkę do siatki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA GKS-U TYCHY! MATEUSZ PIĄTKOWSKI!

• Druga zmiana w zespole Zagłębia. Schodzi z boiska Mateusz Szwed, za niego Stanisław BIłeńkyj.

• Mamy wyrównanie! Zagłębie może liczyć na swojego kapitana - Szymon Pawłowski przebiegł z piłką spory dystans i zdecydował się na uderzenie sprzed pola karnego - trafił w samo okienko!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA ZAGŁĘBIA! SZYMON PAWŁOWSKI!

• Tomasz Hołota faulował Kacpra Piątka i zarobił żółtą kartkę.

• Po podaniu Pawłowskiego do Piaseckiego mogło być groźnie, lecz napastnik gospodarzy nie opanował piłki.

• Pawłowski uderzył z dystansu, lecz zrobił to zbyt lekko, aby zaskoczyć Jałochę.

• Po przerwie nie wrócił na boisko Dominik Połap. Pojawił się za to Kacper Piątek.

• Znów gramy!

• Na razie wygląda na to, że GKS Tychy przełamie wyjazdową niemoc i zdobędzie pierwsze punkty na stadionie rywala. Fatalny debiut w barwach Zagłębia Sosnowiec notuje Tomasz Hołota, który po dośrodkowaniu Macieja Mańki wpakował piłkę do własnej bramki. Czy gospodarze odpowiedzą w drugiej połowie? Wracamy za około 10 minut!

• Koniec pierwszej połowy!

• Szymon Pawłowski dośrodkował z rzutu wolnego, ale wybił piłkę Jałocha. Będzie jeszcze rzut rożny dla gospodarzy.

• Żółtą kartką ukarany Dario Kristo.

• Aż cztery minuty doliczył sędzia do pierwszej połowy. Mieliśmy dwie kontuzje, a także przerwę na uzupełnienie płynów.

• Patryk Małecki raz jeszcze złapany na spalonym.

• Odpowiedzieć próbował Piotr Polczak, lecz jego uderzenie było bardzo niecelne.

• GKS miał okazję na podwyższenie wyniku! Ładnie z dystansu uderzył Sebastian Steblecki, ale piłka przeszła tuż obok słupka!

• Wymuszona zmiana w zespole Zagłębia. Kontuzji doznał Filip Karbowy, zastąpił go Jakub Sinior.

• Maciej Mańka dośrodkował w pole karne z prawej strony boiska, a Tomasz Hołota interweniował na tyle niefortunnie, że trafił do własnej bramki. Fatalny debiut nowego gracza Zagłębia!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA GKS-U! TOMASZ HOŁOTA TRAFIŁ DO WŁASNEJ BRAMKI!

• Wojciech Szumilas uderzył z dystansu, piłka przeszła jednak nad poprzeczką.

• Mamy przerwę w grze - gorąco dziś praktycznie w całej Polsce, arbiter zarządził chwilę na uzupełnienie płynów.

• Patryk Małecki faulował Macieja Mańkę i zarobił żółtą kartkę.

• W polu karnym upadł Bartosz Szeliga, lecz nie dostrzegł tam faulu arbiter i nie ma mowy o rzucie karnym.

• Uderzył na bramkę Jałochy Szymon Pawłowski, lecz piłka przeszła obok słupka.

• Odpowiedź gości - z rzutu rożnego dośrodkowywał Grzeszczyk, ale Maciej Mańka główkował bardzo niecelnie.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował Piasecki, piłka przeleciała jednak nad poprzeczką.

• Kolejna akcja Małeckiego, ale wybił piłkę Marcin Kowalczyk. Będzie jeszcze rzut rożny.

• Patryk Małecki mógł się znaleźć w dobrej sytuacji do zdobycia bramki, lecz został złapany na spalonym.

• Nawotka znalazł się z piłką w polu karnym i uderzył na bramkę Jałochy, bramkarz GKS-u dobrze jednak interweniował.

• Po dośrodkowaniu Grzeszczyka z rzutu wolnego mieliśmy spore zamieszanie, ale piłkę złapał Perdijić.

• Atakują goście. Połap zagrał piłkę do Mateusza Piątkowskiego, ten oddał strzał z kilkunastu metrów, lecz zablokował go Piotr Polczak.

• Marcin Biernat musi opuścić boisko z powodu kontuzji. W jego miejsce Łukasz Sołowiej.

• Dominik Połap faulowany na lewej stronie boiska przez Quentina Seedorfa.

• Marcin Biernat zderzył się z jednym z rywali w walce o górną piłkę. Wygląda na to, że może nie być w stanie kontynuować gry.

• Łukasz Grzeszczyk faulowany na po lewej stronie boiska. Będzie niezła okazja dla gości z rzutu wolnego.

• Patryk Małecki dośrodkował z lewej strony boiska, wyskoczył do główki Fabian Piasecki, jego uderzenie było jednak niecelne.

• Teraz zaatakowało Zagłębie, dośrodkowywał z prawej strony Mateusz Szwed, lecz złapał piłkę Konrad Jałocha.

• Od ataków rozpoczynają ten mecz goście. Na razie brakuje im dokładności, przez co Matko Perdijić nie miał problemów z przechwyceniem piłki.

• Zaczynamy!

• Dzisiejszy mecz poprowadzi Paweł Malec. Piłkarze obu drużyn wychodzą już na murawę.

• Ostatni raz oba zespoły mierzyły się dwa sezonu temu, gdy Zagłębie awansowało do Lotto Ekstraklasy. Co ciekawe, w Sosnowcu to GKS zwyciężył 2:0, w Tychach padł natomiast remis 1:1.

• GKS Tychy w tegorocznych rozgrywkach także spisuje się w kratkę. Drużyna Ryszarda Tarasiewicza wysoko wygrywała z ligowymi outsiderami - Chrobrym Głogów (5:1) oraz Odrą Opole (4:1). Poza tym przegrała jednak trzy pozostałe mecze - z Sandecją, GKS-em Jastrzębie i Radomiakiem. Wszystkie te spotkania tyszanie rozgrywali na wyjeździe - czy dziś przełamią się na stadionie rywali?

• Początek sezonu po spadku z Lotto Ekstraklasy nie był łatwy dla Zagłębia Sosnowiec. Drużyna prowadzona przez Radosława Mroczkowskiego w pierwszych trzech kolejkach zdobyła zaledwie jeden punkt. Ostatnio było już jednak lepiej - Zagłębie wygrało z Miedzią Legnica oraz Puszczą Niepołomice, dzięki czemu plasuje się w środku ligowej tabeli.

• Oto pierwsza jedenastka i rezerwowi GKS-u Tychy:

• W takim składzie dzisiejszy mecz rozpocznie Zagłębie:

• Czas na kolejne spotkania 6. kolejki Fortuna 1. Ligi! W pierwszym z niedzielnych meczów spadkowicz z Ekstraklasy, Zagłębie Sosnowiec, podejmie na własnym boisku GKS Tychy. Początek tego spotkania o 14:45, a na relację na żywo na łamach GOL24.pl zaprasza Państwa Maciej Pietrasik!

Leszek Jaźwiecki

Gol24

Aktualizacja:

Gol24

Mecz Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Lucyna Nenow / Polska Press

Mecz Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy ONLINE. Na Stadionie Ludowym Zagłębie Sosnowiec w 6. kolejce Fortuna 1 Liga podejmie dzisiaj GKS Tychy. Oba zespoły, choć nie rozpieszczają swoich kibiców, wygrały swojej ostatnie spotkanie, a to może oznaczać, że wracają do dobrej dyspozycji. Sosnowiczanie pokonali w Niepołomicach Puszczę 2:0, a GKS rozgromił Chrobrego Głogów 5:1. Tekstowa relacja na żywo z meczu Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy live w GOL24.pl.

Mecz Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy ONLINE

Oba zespoły zagrały ze sobą pod koniec czerwca w meczu sparingowym i wtedy na Stadionie Ludowym góra byli tyszanie (4:1). Wtedy jeszcze obaj trenerzy eksperymentowali i byli w trakcie budowy formy. Wydaje się, że ten okres nie do końca został zakończony, bo zarówno Zagłębie jak i GKS Tychy graja w kratkę i dobre mecze przeplatają słabymi.

Zagłębie po słabym początku sezonu wygrało ostatnie dwa spotkania. Cenna jest zwłaszcza wygrana z drugim spadkowiczem z Ekstraklasy Miedzią Legnica. - Zdarzały się błędy, ale dzisiaj liczyliśmy tylko na trzy punkty, nawet bez fajerwerków w grze - mówił po tym meczu trener Zagłębia i dodał, że zespół potrzebuje czasu, aby ustabilizować kadrę.

Z tym właśnie jest największy problem, bo zespół trapią kontuzje, a na dodatek ze składu wypadł Kacper Radkowski. Pomocnik Zagłębia w Niepołomicach upomniany został dwoma żółtymi kartkami i jest pierwszym zawodnikiem sosnowiczan, który musi pauzować z powodu nadmiaru kartek. Kontuzjowany jest także Bułgar Płamen Kraczunow, który leczy kontuzję żeber.

Z pomocą z trudnej sytuacji przyszedł Tomasz Hołota. 28-letni doświadczony pomocnik, który ostatnio grał w III-ligowych rezerwach Pogoni Szczecin, podpisał roczny kontrakt z Zagłębiem Sosnowiec. Wcześniej Hołota w Ekstraklasie grał w barwach Polonii Warszawa, skąd po roku trafił do Śląska Wrocław, a ostatnio w Pogoni. Był też zawodnikiem zespołu 2. Bundesligi Arminii Bielefeld.

Tyszanie jak do tej pory lepiej spisują się na swoim boisku, gdzie strzelają jak na zawołanie. Na stadionie przy Edukacji pokonali już Odrę Opole 4:1, a ostatnio Chrobrego 5:1. GKS, obok Olimpii Grudziądz strzelił w lidze najwięcej bramek, choć tyszanie rozegrali jeden mecz mniej. Bramkarze rywali musieli wyjmować 11 razy piłkę z siatki.

Na ławkę trenerską tyskiej drużyny wraca Ryszard Tarasiewicz. Ostatni mecz szkoleniowiec tyszan o oglądał z trybun po tym jak w Nowym Sączu w meczu z Sandecją obejrzał dwie żółte kartki.

Mecz Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy TRANSMISJA TV

Mecz Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy będzie transmitowany w telewizji. Początek transmisji tv na żywo o godz. 14:30 w Polsacie Sport Extra. Spotkanie komentować będą Szymon Rojek i Janusz Kudyba (z Sosnowca).

14:45 mecz Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy live