MKS Perła Lublin - MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 30:21 (ZDJĘCIA)

Karol Kurzępa
Piłkarki ręczne MKS Perła Lublin pokonały przed własną publicznością MKS Piotrcovię Piotrków Trybunalski 30:21. Mecz był wyrównany tylko w pierwszej połowie.

Na pierwszą bramkę dla gospodyń lubelscy kibice czekali niespełna cztery minuty. Piotrkowianki prowadziły wówczas 2:0, ale sygnał do odrabiania strat dała miejscowym Aleksandra Rosiak. Chwilę wcześniej z rzutu karnego jedynie w słupek trafiła Małgorzata Rola.

W kolejnych fragmentach spotkanie było bardzo wyrównane i obie drużyny walczyły niemal cios za cios. W szeregach przyjezdnych sporo problemów sprawiała lubliniankom zwłaszcza Monika Kopertowska, która do przerwy była najskutecznieją zawodniczką Piotrcovii.

W pierwszej połowie mecz w hali Globus długo był zacięty, choć jego tempo nie było zawrotne. Podopieczne trenera Roberta Lisa dopiero po 20 minutach zdołały wypracować sobie trzybramkową przewagę. Duży udział miała w tym dobrze broniąca Weronika Gawlik, która zatrzymała kilka akcji rywalek. Ostatecznie, MKS Perła schodził do szatni przy prowadzeniu 14:9.

Po zmianie stron, lublinianki nie pozwalały rywalkom na zbyt wiele i z każdą kolejną minutą powiększały przewagę bramkową. Po 10 minutach drugiej połowy Marta Gęgą i spółka miały już 10 goli przewagi, w pełni kontolując przebieg wydarzeń na parkiecie.

Zespół trenowany przez Rafała Przybylskiego co jakiś czas nieznacznie zmniejszał straty, lecz nie był w stanie równorzędnie rywalizować z ekipą grającą w zielono-czarnych strojach. Dlatego zwycięstwo MKS Perła nie było zagrożone nawet przez chwilę i ekipa z Lublina mogła świętować kolejny triumf w obecnym sezonie.

Na koniec, warto odnotować, ze MVP w drużynie gości została wybrana bramkarka Karolina Sarnecka, natomiast wśród miejscowych nagrodą wyróżniono Aleksandrę Rosiak, która najwięcej razy wpisała się na listę strzelczyń.

MKS Perła Lublin – MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 30:21 (14:9)

MKS Perła: Gawlik, Januchta – Rosiak 7, Rola 4, Gęga 4, Nestiaruk 4, Drabik 3, Nocuń 3, Repelewska 2, Matuszczyk 2, Achruk 1, Mihdaliova, Stasiak. Kary: 6 min. (Gęga, Rosiak i Migdaliowa - po 2 min.). Trener: Robert Lis.

MKS Piotrcovia: Sarnecka - Kopertowska 4, Despodovska 4, Wasilewska 3, Kucharska 3, Wypych 2, Ivanović 1, Marszałek 1, Cygan 1, Wyrzychowska 1, Balmas, Matyja, Klonowska. Kary: 8 min. (Ivanović - 4 min., Kopertowska i Kucharska - po 2 min.). Trener: Rafał Przybylski.

Sędziowali: Paweł Podsiadło, Adam Świostek

Widzów: 1350

Materiał oryginalny: MKS Perła Lublin - MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 30:21 (ZDJĘCIA) - Kurier Lubelski