MŚ w lekkoatletyce. Kryscina Cimanouska przeszła eliminacje biegu na 200 metrów. Odpadnięcie Martyny Kotwiły. ,, Jestem bardzo szczęśliwa''

OPRAC.:
Mateusz Pietras
Awans Polki do półfinału na 200 m
Awans Polki do półfinału na 200 m TWITTER/KAMIL KOLSUT
Reprezentująca Polskę Białorusinka Kryscina Cimanouska awansowała do półfinału biegu na 200 m podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Budapeszcie. Martyna Kotwiła odpadła w eliminacjach. Również Albert Komański nie zakwalifikował się do półfinału mężczyzn rozgrywanego na tym samym dystansie.

Półfinał dla polskiej biegaczki na 200 m

Po poniedziałkowym finale na 100 m, w środę najszybsze zawodniczki globu rozpoczęły zmagania na 200 metrów, w których wystąpiły Kryscina Cimanouska oraz Martyna Kotwiła.

Najszybsza była Amerykanka Sha'Carii Richardson (22,16), a druga była jej rodaczka Gabrielle Thomas (22,26). Cimanouska uzyskała 21. wynik - 22,88, który zapewnił jej awans do półfinału. Natomiast Kotwiła czasem 23,34 zajęła 31. miejsce.

"Byłam zdziwiona, że awansowałam do półfinału. Naprawdę jestem bardzo szczęśliwa. Dałam z siebie wszystko i starałam się skupić. Trochę zwolniłam w końcówce. Może w drugim biegu będzie jeszcze lepiej. Chciałabym podziękować wszystkim swoim kibicom, którzy do mnie piszą" - powiedziała Cimanouska.

Do półfinału awansowały 24 sprinterki: po trzy najlepsze z sześciu biegów eliminacyjnych i sześć pozostałych z najlepszymi czasami.

- Myślę, że niestety nie poszło po mojej myśli. Czułam się bardzo dobrze. Niestety tak wyszło ,taki jest sport. Może na tle światowej czołówki nie wygląda tak dobrze. Moja kariera ostatnio się obniżyła później podniosła. Muszę dorosnąć do lepszego biegania. Jeszcze wiele przede mną, jestem stosunkowo młodą zawodniczką. Mentalnie jak i treningowo tez jest dużo do poprawy - powiedziała dla TVP Sport biegaczka specjalizująca się nas 200 m, która wystąpi jeszcze w sztafecie 4x100 m.

Odpadnięcie Alberta Komańskiego w eliminacjach na 200 m

Albert Komański nie awansował do półfinału biegu na 200 m w eliminacjach lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Budapeszcie. Reprezentant Polski czasem 21,16 zajął siódme miejsce w siódmym biegu eliminacyjnym i został sklasyfikowany na 47. pozycji.

Najszybszy w eliminacjach był Brytyjczyk Zharnel Hughes - 19,99. Do półfinałów awansowało 24 sprinterów: po trzech najszybszych z siedmiu biegów eliminacyjnych i trzech z pozostałych z najlepszymi czasami.

Sha'Carri Richardson z tytułem najszybszej kobiety na świecie

W poniedziałek odbył się finał dwa razy krótszego dystansu - 100 metrów. Na węgierskiej bieżni najszybsza okazała się Amerykanka Sha'Carri Richardson. Sprinterka ustawiona na dziewiątym torze pokonała dystans w czasie 10,65 ustanawiając rekord mistrzostw świata jak i biegaczką w historii tej konkurencji. 23-latka pokonała Jamajki: Shelly-Ann Fraser-Pryce i Sherickę Jackson. Szóste miejsce zajęła Ewa Swoboda, zostając najwyżej sklasyfikowaną Europejką.