Zbigniew Czyż
Michał Chmielewski
Michał Chmielewski Zbigniew Meissner /PAP
Michał Chmielewski, z trzecim czasem, awansował do finału 200 m stylem motylkowym podczas pływackich mistrzostw świata w Dausze. W półfinale przepadł jego brat Krzysztof, który został zdyskwalifikowany. Walkę o medale w tej konkurencji zaplanowano na środę.

W ubiegłorocznych MŚ w Fukuoce Polska zdobyła jeden medal. Srebro na 200 m stylem motylkowym wywalczył Krzysztof Chmielewski. Choć w Dausze prezentował się bardzo dobrze to o kolejne podium nie będzie rywalizował. We wtorek wygrał swój wyścig półfinałowy, ale popełnił błąd na pierwszym nawrocie i został zdyskwalifikowany.

Michał Chmielewski uzyskał czas 1.55,38, a szybsi w półfinałach byli jedynie Włoch Alberto Razzetti (1.55,09) i Japończyk Tomoru Honda (1.55,20).

Z Polaków w sesji wieczornej wystąpił jeszcze Jan Kałusowski. W półfinale 50 m st. klasycznym uplasował się na 16. miejscu, z czasem 27,38 s, który jest jego rekordem życiowym.