Mundial piłkarzy ręcznych. Niemcy zachwycają się Andreasem Wolffem, który wkrótce trafi do PGE VIVE Kielce. "Jest jak niedźwiedź"

Polska Press
"Andreas Wolff znów był podstawą zwycięstwa" - piszą o bramkarzu swojej reprezentacji piłkarzy ręcznych niemieckie media. Golkiper, który w lipcu trafi do PGE VIVE Kielce, znów błysnął świetnymi interwencjami. - Jest niebezpieczny jak niedźwiedź, duży, ale bardzo szybki - chwali swojego następcę legendarny niemiecki bramkarz, Andreas Thiel.

Mimo że współgospodarze mistrzostw świata na razie nie grali jeszcze z żadnym z faworytów turnieju (pokonali w czwartek 30:19 Koreę i w sobotę wygrali z Brazylią 34:21), to niemieckie media zachwycają się postawą Wolffa.

Andi z Koreą miał aż 56-procentową skuteczność (15/27, 40 minut na boisku), z Brazylią 33-procentową (7/21, 46 minut gry). W tym drugim meczu miał jednak kilka spektakularnych interwencji, na początku spotkania sam zatrzymał rywali, pozwalając swojej drużynie zbudować przewagę. Inną opoką drużyny był zdobywca 10 bramek, Uwe Gensheimer.

"Tak, jak przeciwko Koreańczykom, bardzo mocnym punktem zespołu był bramkarz Andreas Wolff, którego postawa w meczu z Brazylią była podstawą zwycięstwa. 27-latek w ciągu pierwszych kilku minut zatrzymywał niemal każdy rzut Brazylijczyków". - pisze serwis Spiegel Online. - Bazą zwycięstwa była obrona z bardzo dobrym bramkarzem - mówi cytowany przez portal rozgrywający reprezentacji Niemiec, Martin Strobel.

ZOBACZ SKRÓT MECZU NIEMCY - BRAZYLIA

Fachowcy podkreślają, że Wolff może liczyć na znakomitą grę swojej obrony. - Skutecznie i z dużym spokojem gra jak na razie środek naszej defensywy z Hendrikiem Pekelerem i Patrickiem Wienckiem. Pekeler prawie zawsze dokonuje dobrych wyborów, a Wiencek jest jak dotąd najlepszyM blokującym turnieju - dla portalu sportschau.de mówi były reprezentant Niemiec, Dominik Klein.

"Wolff jest na razie znakomity, ale poczekajmy, aż zagra przeciwko rywalom, którzy mają podobny rozmiar kołnierzyka" - nieco poetycko tonuje saarbruecker-zeitung.de, cytując również legendarnego, byłego bramkarza, Andreasa Thiela: „Wolff jest niebezpieczny jak niedźwiedź, bo mimo swoich gabarytów jest niezwykle szybki. Jako zmiennika ma nieprzewidywalnego Silvio Heinevettera, robiącego zwykle rzeczy, których przeciwnik się nie spodziewa. W bramce mamy duet czarodziejów - mówi Thiel.

Kolejny mecz Niemcy rozegrają w poniedziałek o godzinie 18, a ich rywalami będą Rosjanie.