Na pływalni Orka w Kielcach odbyły się Zawody o Puchar Prezydenta Miasta Kielce. Startowali też zawodnicy z Ukrainy

Dorota Kułaga
od 16 lat
Na pływalni Orka w Kielcach odbyły się Zawody Pływackie o Puchar Prezydenta Kielc. Miały międzynarodową obsadę. Drużynowo wygrała Orka MOSiR Kielce.

Orka MOSiR Kielce wygrała klasyfikację drużynową

Bardzo dobrze w dwudniowych zawodach zaprezentowali się zawodnicy Orki MOSiR Kielce. Podopieczni Piotra Karpińskiego zdecydowanie wygrali punktację drużynową zawodów, a kolejne miejsca w tej klasyfikacji zajęli pływacy KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski oraz H2O Bochnia.

Zobacz zdjęcia z zawodów

Korzystnie wypadły zawodniczki Orki MOSiR Kielce, a zwieńczeniem ich udanego startu był rekord okręgu. Kielczanki przepływając dystans 4x50 metrów stylem dowolnym w czasie 1:57.44 poprawiły rekordowy wynik w kategorii juniorek 14-letnich.
W klasyfikacjach indywidualnych zawodów zwyciężali: Ada Lewandowska (Champion Tomaszów Mazowiecki) i Maksymilian Konopka (Korona-Swim Kielce) w kategorii juniorów młodszych 14-lat, Aleksandra Pawlik (Salos Cortile Kielce) i Maciej Paruch (H2O Bochnia) wśród młodzików 13-letnich, Zuzanna Boszczyk i Aleksander Zagniński (obydwoje ORKA MOSiR Kielce) wśród młodzików 12-letnich i Maria Kacer (BOSiR Brzesko) oraz Ignacy Góralski (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski) wśród dzieci jedenastoletnich.

-Cieszy nas to, że frekwencja dopisała i padły dobre wyniki. Po raz kolejny gościliśmy pływaków z Ukrainy i czołowych zawodników z Polski w tych kategoriach wiekowych. My mamy dodatkową satysfakcję, ponieważ jako Orka MOSiR Kielce wygraliśmy punktację drużynową

- powiedział trener Piotr Karpiński, jeden z organizatorów tych zawodów.

W punktacji drużynowej zwyciężyła Orka MOSiR Kielce z dorobkiem 357 punktów, drugie miejsce zajął KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - 229 punktów, a trzecie H2O Bochnia - 223 punkty. Kolejne miejsca naszych klubów: 5. Korona Swim Kielce - 160 punktów, 8. Akwedukt Kielce - 115 punktów, 9. Unia Busko-Zdrój - 95 punktów, 10. Salos Cortile Kielce - 65 punktów, 13. Barakud Starachowice - 25 punktów, 15. Koral Morawica - 9 punktów.

Były to zawody przeznaczone dla zawodników w wieku 11, 12, 13 i 14 lat. Najmłodsi mogli rywalizować w dwóch konkurencjach indywidualnych, a pozostali w trzech i sztafecie w każdym bloku. Organizatorami dwudniowych zawodów byli MOSiR Kielce, Urząd Miasta Kielce i Orka MOSiR Kielce.