NBA. San Antonio Spurs z szesnastą porażką z rzędu. Jeremy Sochan w wyjściowym składzie. Wyrównanie niechlubnego rekordu

OPRAC.:
Mateusz Pietras
Cztery punkty Jeremy'ego Sochana przeciwko Chicago Bulls
Cztery punkty Jeremy'ego Sochana przeciwko Chicago Bulls ERIC GAY/ASSOCIATED PRESS/EAST NEWS
Jeremy Sochan znalazł się w piątek w wyjściowej piątce San Antonio Spurs, ale jego zespół przegrał 112:121 z Chicago Bull w meczu koszykarskiej ligi NBA. To szesnasty przegrany mecz z rzędu. Porażkę ponieśli także m.in. Denver Nuggets, którzy po raz trzeci w tym sezonie przegrali z Houston Rockets.

Wyrównanie niechlubnego rekordu z poprzedniego sezonu

San Antonio Spurs ponieśli w piątek 16. z rzędu porażkę w NBA. Jeremy Sochan spędził na parkiecie 34 minuty i w tym czasie zdobył cztery punkty (2/6 z gry, 0/2 za trzy), miał cztery asysty, trzy zbiórki i jeden blok. Ale popełnił także aż pięć strat. Był jedynym w zespole "Ostróg", który zaczynał w podstawowej piątce i nie zakończył meczu z dwucyfrowym dorobkiem.

Spurs dobrze zaczęli mecz, po pierwszej połowie prowadzili nawet 63:52, ale w drugiej roztrwonili cały dorobek, grali zdecydowanie mniej skutecznie. Natomiast w ekipie "Byków" rej wodzili m.in. Alex Caruso i Coby White. Goście szybko doprowadzili do wyrównania i po chwili objęli prowadzenie 69:68.

W końcówce spotkania przewaga "Byków" urosła do dziewięciu punktów. W zespole z Chicago dobrze wypadł White, autor 24 punktów i sześciu zbiórek. Patrick Williams wpisał na swoje konto 20 pkt i sześć zbiórek.

W ekipie "Ostróg" Victor Wembanyama uzyskał 21 pkt, miał 20 zbiórek, 4 asysty i 4 bloki. O jeden punkt mniej wpisał na swoje konto Keldon Johnson. Słabiej zagrał natomiast Devin Vassell, rzucił tylko 11 pkt.

Porażka obrońców tytułu

Aktualni mistrzowie NBA Denver Nuggets przegrali z Houston Rockets 106:114. To ich trzecia porażka w tym sezonie z "Rakietami". Wynik meczu rozstrzygnął się w trzeciej kwarcie, gdy "Rakiety" zdobyły 40 pkt. Po tej kwarcie przewaga zespołu z Houston wzrosła do 18 pkt i udało się ją utrzymać do końca. Houston odnieśli pierwsze w sezonie wyjazdowe zwycięstwo, skutecznie zagrali Fred VanVleet - 26 pkt, Jalen Green - 25 i Alperen Sengun - 17.

W zespole mistrza NBA nieźle wypadł Nikola Jokić - 23 pkt, 16 zbiórek, 5 asyst i 2 bloki, choć momentami brakowało mu skuteczności.