MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Bartosz Głąb
Xabi Alonso (trener Bayeru Leverkusen).
Xabi Alonso (trener Bayeru Leverkusen). Adam Vaughan / PAP / EPA
Bayer Leverkusen przegrał w finale Ligi Europy z włoską Atalantą Bergamo 0:3 i zakończył serię kolejnych meczów bez porażki. Zespół Xabiego Alonso po 51 spotkaniach po raz pierwszy w sezonie musiał uznać wyższość rywala. Aptekarzy w najbliższy weekend czeka jeszcze rywalizacja w finale Pucharu Niemiec.

Bayer Leverkusen zakończył serię kolejnych meczów bez porażki

Xabi Alonso przejął niemiecką ekipę w październiku 2022 roku. Tamten sezon Aptekarze zakończyli na 6. miejscu w Bundeslidze, a w ostatniej kolejce rozgrywek przegrali z walczącym o utrzymanie VfL Bochum 0:3. Wtedy nikt się nie spodziewał, że następną porażkę klub z Leverkusen poniesie niemal dokładnie rok róźniej.

Hiszpański szkoleniowiec stworzył niesamowity zespół, który nie miał sobie równych w lidze niemieckiej, awansował do finału Pucharu Niemiec oraz finału Ligi Europy. Pierwszą drużyną, której udało się zatrzymać rozpędzony Bayer okazała się włoska Atalanta Bergamo. Włosi wygrali w finale międzynarodowych rozgrywek aż 3:0. Oznacza to, że seria kolejnych meczów bez porażki niemieckiego zespołu zakończyła się na liczbie 51 meczów.

Atalanta Bergamo zwycięzcą Ligi Europy

Bayer Leverkusen niemal rok bez porażki we wszystkich rozgrywkach

• VfL Bochum - Bayer Leverkusen 3:0 (34. kolejka Bundesligi, 27 maja 2023r.)
  • Atalanta Bergamo - Bayer Leverkusen 3:0 (finał Ligi Europy, 22 maja 2024r.)

Ekipa Bayeru Leverkusen w 52 meczach sezonu 2023/2024 mają bilans 42 zwycięstwa, 9 remisów i 1 porażkę. W najbliższą sobotę podopieczni Xabiego Alonso stanął przed kolejną szansą na zdobycie trofeum. W finale Pucharu Niemiec na Olimpiastadion w Berlinie zagrają z drugoligowym 1.FC Kaiseslautern. Aptekarze są zdecydowanym faworytem tego starcia i zwycięstwo przeciwników byłoby ogromną sensacją.