Oceny piłkarzy Lechii za mecz z Górnikiem Łęczna. Na trzecim biegu

Lechia - Górnik Łęczna 3:0
Lechia - Górnik Łęczna 3:0 Piotr Hukało
LOTTO Ekstraklasa. Lechia Gdańsk dalej przewodzi tabeli. W meczu 17. kolejki pokonała Górnika Łęczna 3:0 (1:0). Oto jak oceniliśmy jej zawodników.

Noty wystawiliśmy w skali od 1 do 10.

Vanja Milinković-Savić (5) – Pracy miał niewiele. Mocny strzał Bonina obronił. Grzelczak i Śpiączka uderzyli z kolei nad poprzeczką. Raz jeden popełnił błąd, kiedy niepewnie interweniował na przedpolu. Wypuszczona z rąk piłka nie trafiła jednak do siatki.

Paweł Stolarski (6) – Przejawiał spore chęci do biegania. Wędrował od jednej do drugiej połowy. Często był faulowany. Zagrał na tyle solidnie, że umieściliśmy go w jedenastce kolejki.

Rafał Janicki (5) – Nie rzucał się za bardzo w oczy. Zgarniał piłki i szybko oddawał je kolegom z pomocy. Z rywalami nie stoczył wielu pojedynków.

Mario Maloca (6) – Odpowiednio kierował całym blokiem defensywnym. Miał też jedną okazję bramkową. Z powodu kontuzji opuścił boisko dziesięć minut przed końcem. Nie wiadomo czy zagra w następnym meczu.

Grzegorz Wojtkowiak (5) – Zagrał nie na prawym boku, a na lewym; zastępował bowiem Jakuba Wawrzyniaka. Rozegrał poprawny mecz. Skupił się przede wszystkim na zadaniach defensywnych.

Milos Krasić (6) - Miał pod kontrolą środek pola. Nie musiał nawet specjalnie podkręcać tempa, aby to utrzymać. Przed przerwą dostał niezłą piłkę w polu bramkowym. Nie zrobił z niej użytku.

Michał Chrapek (6) – Wystąpił za nieobecnego Simeona Sławczewa. Według statystyk zagrał najwięcej piłek – 69. Generalnie wypadł podobnie jak Krasić.

Rafał Wolski (7) – Wreszcie na miarę oczekiwań. Był pod grą i wynikały z tego konkretne rzeczy. Strzelił gola na 2:0. A wcześniej idealnie dograł na wolne pole do Kuświka. Pech chciał, że napastnik zmarnował tę akcję.

Sławomir Peszko (6) – Nieustannie parł do przodu. Kilka jego zrywów było godnych uwagi. Krótko po zmianie stron dwukrotnie próbował wywalczyć karnego. Sędzia mimo protestów jednak nie zagwizdał. Słusznie?

Grzegorz Kuświk (5) – Był aktywny zwłaszcza w pierwszej połowie. Po jego akcji i podaniu do siatki trafił Marco Paixao. Szkoda, że nie wykorzystał swojej sytuacji. Będąc sam na sam kopnął w słupek.

Marco Paixao (7) – W poprzednich meczach marnował okazje. Z Górnikiem było inaczej. Wykorzystał podanie od Kuświka. Później wystawił piłkę Wolskiemu, dzięki czemu zanotował asystę. Dobry występ.

Weszli z ławki:
Joao Nunes (5) – Wszedł na nieco ponad pół godziny za Stolarskiego. Zagrał nieźle.
Lukas Haraslin – Dostał około 20 minut. Ustalił wynik spotkania, zdobywając pierwszą bramkę w sezonie. Pozostawiamy go jednak bez oceny, ponieważ grał za krótko.
Steven Vitoria – Bez oceny, grał za krótko.

Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Zachwycające projekty nowych stadionów [GALERIA]

Najlepsze piłkarskie newsy - polub nas!

Materiał oryginalny: Oceny piłkarzy Lechii za mecz z Górnikiem Łęczna. Na trzecim biegu - Gol24