Olimpia Nowy Sącz rozbita w Lubinie

Remigiusz Szurek
Łukasz Kaczanowski/Polska Press
Piłkarki ręczne Olimpii/Beskidu Nowy Sącz w niedzielę zmierzyły się w Lubinie z tamtejszym Metraco Zagłębiem.

Wynik meczu w 2 min otworzyła Gabriella Szabo. Po chwili mogło być 2:0 dla przyjezdnych, ale Katarzyna Pożoga po kontrze, będąc sam na sam z golkiperką gospodyń, przestrzeliła.

Miejscowe otrząsnęły się z letargu i kilkadziesiąt sekund później na 1:1 wyrównała Katarzyna Semeniuk. W kolejnych minutach sądeczanki prezentowały się całkiem dobrze. Trafiała Szabo i po siedmiu minutach Olimpia prowadziła 5:3. Zagłębie grało zrywami, ale robiło to na tyle skutecznie, że w 10 min po bramce Semeniuk, było 6:5 dla lubinianek.

Tymczasem piłkarki Lucyny Zygmunt zablokowały się na dobre. Nie potrafiły pokonać bramkarki od wspomnianej siódmej minuty przez kolejnych… piętnaście. W drugiej połowie Olimpia wywalczyła pięć karnych, z których wykorzystała trzy, ale to Zagłębie kontrolowało grę.

Metraco Zagłębie Lubin - Olimpia/Beskid Nowy Sącz 34:23 (19:7)