ONICO Warszawa lepsze od GKS Katowice. Na Torwarze wygrało 3:1

red/bill
Dzięki wygranej ONICO zajmuje trzecie miejsce w tabeli PlusLigi.
Dzięki wygranej ONICO zajmuje trzecie miejsce w tabeli PlusLigi. sylwia dabrowa / polska press
W zaległym spotkaniu piątej kolejki PlusLigi siatkarze ONICO Warszawa pokonali w hali Torwar GKS Katowice 3:1 (23:25, 25:17, 25:15, 25:18). MVP spotkania wybrany został kapitan stołecznych, Antoine Brizard.

Podopieczni Stephane'a Antigi rozpoczęli rywalizację bez niespodzianek w wyjściowej szóstce. Pojawili się w niej Kwolek, Araujo, Wrona, Brizard, Łukasik, Vigrass i Wojtaszek na pozycji libero. Po stronie rywali zobaczyliśmy Butryna, Krulickiego, Sobańskiego, Rousseaux, Wocha, Komendę i Mariańskiego(L).

Mecz lepiej rozpoczęli goście, którzy po kilku akcjach prowadzili już 6:3, głównie dzięki dobrym atakom i zagrywkom Rousseaux. ONICO rozkręcało się powoli, jednak dwukrotnie udawało się odrabiać straty. Najpierw doprowadzając do remisu 13:13, następnie przy zagrywce Kwolka odwracając wynik ze stanu 16:18 na 19:18. Goście wrócili do dobrego rytmu, szybko wychodząc na prowadzenie 22:20 po atakach Butryna i Rousseaux. Stołeczni walczyli do końca, jednak pierwszą partię zakończył atakiem z lewego skrzydła Sobański.

Początek drugiego seta był dużo bardziej wyrównany. ONICO wyszło na prowadzenie 2:1, ale goście utrzymywali tempo, co rusz wyrównując. Sytuacja uległa zmianie przy stanie 8:8, kiedy to na zagrywkę wszedł Łukasik. Po serii dobrych serwisów i błędach gości zrobiło się 11:8 i stołeczni złapali rytm, który utrzymali na dłużej. Chwilę później równie dobrze zagrywał Brizard, dzięki czemu ONICO prowadziło już aż sześcioma punktami (17:11). GKS walczył ambitnie, ale do dobrych serwisów stołeczni dołożyli blok (Vigrass, Brizard) i było jasne, że nie pozwolą się dogonić. Ostatecznie seta zakończyła autowa zagrywka Krzyśka, co dało ONICO zwycięstwo 25:17.

Gracze ONICO z równie dużym entuzjazmem rozpoczęli kolejnego seta. Już po kilku akcjach, przy zagrywce Vigrassa i dobrej grze blokiem, odskoczyli gościom na kilka punktów, prowadząc aż 9:2. Goście próbowali zmian – na boisku pojawili się Fijałek, Krzysiek, Quiroga i Sobala, ale to stołeczni dominowali i nieustannie powiększali przewagę. Antoine Brizard częściej kierował piłki do swoich środkowych, poziom trzymali obaj przyjmujący oraz atakujący Araujo. Przewaga rosła, a GKS stać było tylko na jeden zryw – ze stanu 18:10 na 18:13. ONICO natychmiast odpowiedziało jednak serią przy zagrywce Brizarda, co doprowadziło do piłek setowych. Drugą z nich dobrym atakiem skończył Kwolek, dając stołecznym zwycięstwo do 15.

Czwartego seta gospodarze rozpoczęli tak, jak skończyli trzeciego – od serii udanych zagrywek Brizarda. Francuz dobrze zagrywał, dobrze funkcjonował też warszawski blok i kontry, dzięki czemu ONICO zaczęło od prowadzenia 4:0. Goście nie załamali się i dość szybko odrobili straty, doprowadzając do remisu 6:6. Gra zrobiła się nieco szarpana – najpierw goście prowadzili 11:9, po chwili ONICO zdobyło sześć punktów z rzędu, ponownie budując swoją przewagę (15:11). Tempo narzucone przez gospodarzy wciąż rosło. W kilku kolejnych akcjach dobrze z lewego skrzydła atakował Kwolek, udało się dołożyć kilka bloków i przewaga ciągle rosła. Kilka minut później w dwóch akcjach z rzędu challenge wskazał pomyłki gości, którzy już się nie podnieśli (22:15). Ostatnie akcje to blok Brizarda i atak Kwolka – ONICO triumfowało w czwartej partii do 18., a w całym meczu wygrało 3:1. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrano kapitana ONICO Warszawa – Antoine’a Brizarda.

Za informacją prasową

ONICO Warszawa - GKS Katowice 3:1 (23:25, 25:17, 25:15, 25:18)

ONICO: Kwolek, Araujo, Wrona, Brizard, Łukasik, Vigrass, Wojtaszek (libero) oraz Janikowski. Trener: Stephane Antiga

GKS: Butryn, Krulicki, Sobański, Rousseaux, Woch, Komenda, Mariański (libero) oraz Depowski, Quiroga, Fijałek, Sobala, Kohut, Krzysiek. Trener: Piotr Gruszka

Daniel Pliński i Oskar Kaczmarczyk o szansach polskich drużyn w Lidze Mistrzów siatkarzy