Jakub Maj
Jakub Maj
Patryk Szysz doznał poważnej kontuzji podczas ostatniego meczu pucharowego. Polak wszedł na boisko w 66. minucie, ale niestety nie mógł dokończyć spotkania. Ile potrwa przerwa napastnika?

Patryk Szysz w świetnej formie

Patryk Szysz to były zawodnik Zagłębia Lubin, który opuścił Ekstraklasę w 2022 roku. Polak trafił do tureckiego Basaksehir, gdzie na początku nie odgrywał ważnej roli. Bardzo dobra passa Szysza zaczęła się od spotkania z Galatasaray. Polak wpisał się na listę strzelców dwukrotnie. Napastnik przyćmił wielkie gwiazdy. W drużynie rywala grali tacy zawodnicy jak Zaniolo, Muslera, Icardi, Mertens czy Torreira.

SofaScore

Patryk Szysz kontuzjowany

W czwartkowym starciu Pucharu Turcji Patryk Szysz nie wyszedł w pierwszym składzie. Polak pojawił się na boisku dopiero w 66. minucie, ale niestety nie dokończył spotkania. W 82. minucie po jednym z pojedynków pod bramką rywala napastnik padł na murawę jak porażony prądem. 25-latek zaczął zwijać się z bólu. Sytuację można obejrzeć od 5:50 na poniższym filmie.

Basaksehir w piątek wydał komunikat, w którym poinformował, że Szysz doznał bardzo poważnej kontuzji. Polak doznał urazu więzadła krzyżowego przedniego i łąkotki. W dodatku snajper ma problem z rzepką. To fatalna informacja. Trzeba się liczyć z tym, że 25-latek będzie pauzował nawet kilka miesięcy.