PGE Skra Bełchatów pokonała Trefl Gdańsk 3:2. Finał bliżej Bełchatowa

Dariusz Kuczmera
W akcji Mariusz Wlazły
W akcji Mariusz Wlazły Przemysław Swiderski
W pierwszym meczu półfinału mistrzostw Polski siatkarzy PGE Skra Bełchatów wygrała w Gdańsku z Treflem.

Wygrana nie przyszła łatwo. W pierwszym secie lepsi byli gospodarze. Nasi siatkarze przegrali siedem piłek z rzędu od 4:3 do 4:10. W drugim goście dominowali na parkiecie. Set trzeci dostarczył wielu emocji, PGE Skra prowadziła 16:13, 21:19, 23:21 i 25:24. Niestety, rywale lepiej rozegrali końcówkę i wygrali seta.

Ta przegrana wygranego seta podrażniła ambicje siatkarzy PGE Skry Bełchatów. W czwartej partii podopieczni trenera Roberto Piazzy dominowali na parkiecie i wygrali do 16.

O wyniku decydował tie-break. Trwała wyrównana walka. Siatkarze PGE Skry Bełchatów pierwsi opanowali nerwy i objęli prowadzenie 8:6. Gospodarze się nie poddawali. Było 10:10. PGE Skra znów odskoczyła na 12:10, 13:11 i 14:12. Takiej szansy nasz zespół nie zmarnował.

Rewanż w sobotę o 17.30 w Bełchatowie.

Trener reprezentacji Polski mężczyzn Vital Heynen powołał kadrę na Ligę Narodów 2018. W składzie są siatkarze PGE Skry: Grzegorz Łomacz, Marcin Janusz, Bartosz Bednorz, Kacper Piechocki. Jest też Jakub Kochanowski, który od przyszłego sezonu będzie reprezentował barwy PGE Skry. Nie będzie w naszej drużynie Bartosza Bednorza i Marcina Janusza. Pierwszy turniej w Polsce zostanie rozegrany w dniach 25-27 maja, a mecze odbędą się w Katowicach oraz Gliwicach. Wówczas rywalami Biało-Czerwonych będą Rosjanie, Koreańczycy i Kanadyjczycy. Natomiast drugą imprezę Polacy zorganizują w dniach 1-3 czerwca w łódzkiej Atlas Arenie, a przeciwnikami podopiecznych Vitala Heynena będą Francuzi, Chińczycy i Niemcy.

Trefl Gdańsk – PGE Skra Bełchatów 2:3 (25:22, 20:25, 28:26, 16:25, 12:15 )
PGE Skra Bełchatów: Karol Kłos, Grzegorz Łomacz, Milad Ebadipour, Srecko Lisinac, Mariusz Wlazły, Bartosz Bednorz, Kacper Piechocki (l) oraz Nikołaj Penczew, Robert Milczarek (l), Marcin Janusz, Szymon Romać, Patryk Czarnowski. Trener: Roberto Piazza.

Skład reprezentacji Polski mężczyzn na Siatkarską Ligę Narodów w sezonie 2018:
Rozgrywający: Grzegorz Łomacz (PGE Skra Bełchatów), Fabian Drzyzga (Olympiakos Pireus), Marcin Komenda (GKS Katowice), Marcin Janusz (PGE Skra Bełchatów).
Atakujący: Dawid Konarski (Ziraat Bankasi Ankara), Bartosz Kurek (Ziraat Bankasi Ankara), Łukasz Kaczmarek (Cuprum Lubin), Maciej Muzaj (Jastrzębski Węgiel), Damian Schulz (Trefl Gdańsk).
Środkowi: Piotr Nowakowski (Trefl Gdańsk), Mateusz Bieniek (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Bartłomiej Lemański (Asseco Resovia Rzeszów), Jakub Kochanowski (Indykpol AZS Olsztyn), Jan Nowakowski (ONICO Warszawa), Norbert Huber (Cerrad Czarni Radom).
Przyjmujący: Michał Kubiak (Panasonic Panthers), Mateusz Mika (Trefl Gdańsk), Aleksander Śliwka (Asseco Resovia Rzeszów), Artur Szalpuk (Trefl Gdańsk), Bartosz Bednorz (PGE Skra Bełchatów), Bartosz Kwolek (Onico Warszawa), Tomasz Fornal (Cerrad Czarni Radom).
Libero: Paweł Zatorski (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Damian Wojtaszek (ONICO Warszawa), Michał Żurek (Indykpol AZS Olsztyn), Kacper Piechocki (PGE Skra Bełchatów)..
ą

Materiał oryginalny: PGE Skra Bełchatów pokonała Trefl Gdańsk 3:2. Finał bliżej Bełchatowa - Dziennik Łódzki