PGNiG Superliga Kobiet: Mistrzynie z Lubina zaczęły sezon od wygranej

Dawid Foltyniewicz
MKS Zagłębie Lubin
Szczypiornistki MKS-u Zagłębia Lubin nowy sezon PGNiG Superligi Kobiet rozpoczęły od pokonania we własnej hali Eurobudu JKS-u Jarosław 35:30.

W zespole Zagłębia przed startem nowych rozgrywek PGNiG Superligi Kobiet obyło się bez kadrowej rewolucji. Drużyna, która w kampanii 2020/21 sięgnęła po mistrzostwo oraz Puchar Polski, została wzmocniona Anetą Łabudą oraz Kingą Jakubowską. Ta druga w poprzednich dwóch sezonach została królową strzelczyń w barwach KPR-u Gminy Kobierzyce. Wtorkowy mecz zaczęła od asysty przy trafieniu Darii Zawistowskiej, która była autorką dwóch pierwszych bramek w tym spotkaniu.

Po siedmiu minutach trener JKS-u Moistad Reidar poprosił o pierwszy czas. Jego podopieczne przegrywały 1:5, a Jelena Djurasinović nie zanotowała ani jednej udanej interwencji. Kilka udanych obron miała natomiast na koncie strzegąca bramki Zagłębia Monika Maliczkiewicz. W ofensywie „Miedziowych” szalała natomiast Emilia Galińska, która w pierwszej połowie zanotowała siedem trafień. – Przez cały okres przygotowawczy solidnie pracowałam, aby zasłużyć na miejsce w pierwszym składzie – powiedziała 28-latka.
Przyjezdne przed przerwą zdołały złapać wiatr w żagle i w 20. minucie traciły do mistrzyń Polski już tylko jedną bramkę. Zagłębie znów zdołało jednak odskoczyć, co jest zasługą m.in. Maliczkiewicz. Bramkarka popisała się dwiema asystami i raz sama trafiła do siatki JKS-u, rzucając piłkę przez całe boisko. Lubinianki zeszły na przerwę przy prowadzeniu 18:13.

Po wznowieniu gry Jakubowska zdobyła swoją pierwszą bramkę w oficjalnym spotkaniu w koszulce lubińskiego klubu. Chwilę później JKS został osłabiony. Sylwia Matuszczyk otrzymała czerwoną kartkę za atak na twarz Patricii Matieli.

W drugiej połowie gospodynie utrzymały wypracowaną w pierwszej części meczu przewagę. Ozdobą potyczki w hali RCS był rzut Matieli zza pleców, który śmiało może kandydować do tytułu bramki kolejki. Ostatecznie podopieczne Bożeny Karkut wygrały 35:30, a nagrodę dla MVP odebrała Adrianna Górna.

– Spotkania otwierające sezon zawsze obfitują w dużą dawkę emocji, dlatego tym bardziej doceniam to zwycięstwo. Cieszę się, że ciężar gry został rozłożony na cały zespół – podsumowała starcie z JKS-em trener Karkut.

1. kolejka PGNiG Superligi Kobiet
MKS Zagłębie Lubin – Eurobud JKS Jarosław 35:30 (18:13)
Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Galińska 7, Górna 6, Zawistowska 4, Drabik 4, Kochaniak-Sala 4, Jakubowska 4, Grzyb 3, Hartman 1, Matieli 1, Miłek, Milojević, Noga.
JKS: Djurasinović, Kukharchyk – Balsam 7, Nestsiaruk 6, Dorsz 4, Kozimur 4, Mrden 3, Smolinh 3, Vukcević 2, Matuszczyk 1, Gadzina, Strózik, Volovnyk, Guziewicz.

Pozostałe mecze (dziś): MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski – KPR Gminy Kobierzyce (godz. 16, Emocje.TV), EKS Start Elbląg – Młyny Stoisław Koszalin (godz. 19, Emocje.TV), Suzuki Korona Handball Kielce (godz. 20.30, Emocje.TV).