Jakub Maj
Jakub Maj
PKO Ekstraklasa. Piast Gliwice wygrał kolejny mecz w polskiej lidze. Zwycięstwo 2:1 z Koroną to 11. mecz z rzędu bez porażki. Podopieczni Aleksandar Vuković dzięki dopisaniu dzisiaj trzech "oczek" są najlepiej punktującą drużyną Ekstraklasy w 2023 roku. Na koncie Piasta 33 punkty.

Piast Gliwice - Korona Kielce 2:1 (0:0)

Bardzo dobrą okazję obserwowaliśmy w 16. minucie. Grzegorz Tomasiewicz zagrał prostopadle w "szesnastkę" do Michaela Ameyawa. Ten uderzył płasko w stronę bliższego rogu, gdzie dobrze interweniował Marcel Zapytowski! Kilka minut później piłkarze Piasta posłali dośrodkowanie na bliższy słupek do Jorge Feliksa, który przedłużył w okolice prawego narożnika pola bramkowego. Z tego miejsca strzał Patryka Dziczka został zablokowany.

Najlepsza sytuacja w pierwszej połowie miała miejsce kwadrans przed zejściem na przerwę. Michał Chrapek odebrał dokładne podanie w "szesnastce". Przyjęciem piłki zgubił Miłosza Trojaka, ale strzał w stronę lewego górnego rogu obronił wyciągnięty jak struna Marcel Zapytowski! Bramkarz musiał podjąć decyzję, w którą stronę się rzuci jeszcze przed uderzeniem. Tylko tam mógł obronić dobrą okazję.

Canal+

Świetnie dysponowanego bramkarza Korony udało się pokonać dopiero w 55. minucie. Grzegorz Tomasiewicz zagrał płasko z prawej strony przed bramkę, gdzie nerwowo interweniowali obrońcy Korony. Pomocnik ponownie przejął futbolówkę, po czym posłał ją na dalszy słupek do Michała Chrapka. Ten głową zgrał na środek pola bramkowego do Kamila Wilczka, który nie zdołał uderzyć, ale ta sztuka powiodła się Arkadiuszowi Pyrce, który huknął z kilkunastu metrów nie do obrony pod poprzeczkę!

W 69. Michael Ameyaw skorzystał z długiej piłki posłanej pod pole karne Korony. Piłkarz Piasta delikatnie odepchnął Miłosza Trojaka, aby wygrać pozycję. Ten rozłożył szeroko ręce, licząc na to, że sędzia podzieli jego zdanie o przewinieniu. Sędzia puścił grę, a Ameyaw przejął piłkę, po czym huknął pod poprzeczkę! Korona w samej końcówce strzeliła bramkę kontaktową, ale goście nie zdołali już odwrócić losów spotkania. Gola honorowego strzelił Godinho.

Oceny piłkarzy po meczu Piast Gliwice - Korona Kielce (w skali 1-6):