MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Skrót meczu Jagiellonia Białystok - Korona Kielce. Trzy gole i powrót Jagi na fotel lidera PKO Ekstraklasy

OPRAC.:
Bartosz Głąb
Jagiellonia Białystok w meczu 32. kolejki PKO Ekstraklasy zanotowała efektowne zwycięstwo z Koroną Kielce 3:0 i wróciła na fotel lidera tabeli. W pierwszej połowie dwukrotnie z trafień mógł cieszyć się Afimico Pululu, a w końcówce wynik ustalił Kristoffer Hansen. Zobacz skrót meczu Jagiellonia - Korona.

Gole z meczu Jagiellonia Białystok - Korona Kielce

Jagiellonia w tym sezonie przyzwyczaiła swoich kibiców do tego, że w pierwszej fazie meczu tworzy wiele sytuacji bramkowych, których jednak nie wykorzystuje. I tak było w starciu z Koroną, bo już w trzeciej minucie Hiszpan Jose Naranjo trafił w słupek, a minutę później Afimico Pululu nie zdołał pokonać strzałem z pola karnego Xaviera Dziekońskiego.

Jednak w siódmej minucie pochodzący z Angoli napastnik gospodarzy wpisał się na listę strzelców. Piłkę "na nos" dośrodkował mu Dominik Marczuk, bramkarz Korony nie zdołał tego podania złapać, a Pululu tylko dopełnił formalności. Po szybkim uzyskaniu prowadzenia Jagiellonia nieco się cofnęła, pozwalając kielczanom grać w ataku pozycyjnym. W ten sposób nie stwarzali oni okazji, groźniejsi byli ze stałych fragmentów gry.

W 23. min dośrodkowanie Dawida Błanika z lewej strony boiska stało się celnym strzałem; piłka w polu karnym skozłowała i wpadła w lewy, górny róg bramki Jagiellonii. Po analizie VAR okazało się jednak, że na spalonym był Yoav Hofmeister, który do ostatniej chwili próbował trafić w piłkę i absorbował uwagę bramkarza, gol nie został więc uznany.

W 34. min Pululu zdobył drugą bramkę, skutecznie egzekwując rzut karny. Dośrodkowanie z linii obrony Jagiellonii Adriana Diegueza kierowane było właśnie do Pululu, skupiony na napastniku gospodarzy w swoim polu karnym Miłosz Trojak nie kontrolował lotu piłki, który uderzyła w jego rękę.

Prowadząc dwoma bramkami białostoczanie nie forsowali tempa, starając się raczej utrzymać przy piłce, niż podwyższyć wynik.

Najciekawsze akcje meczu Jagiellonia Białystok - Korona Kielce

Na drugą połowę gospodarze wyszli z nastawieniem, że przede wszystkim nie mogą stracić bramki. Korona atakowała, a najlepszą sytuację miała w 53. min, gdy Jagiellonię uratował Zlatan Alomerovic broniąc dwa kolejne strzały, a ostatecznie nieskuteczność Adriana Dalmau, który z czterech metrów posłał piłkę nad bramką. W 61. min okazję miał Hofmayster, ale jego strzał głową również był niecelny.

W ostatnich 20 minutach meczu Jagiellonia znowu przejęła inicjatywę. W 71. min Jesus Imaz przestrzelił w sytuacji sam na sam z Dziekońskim, byłym zawodnikiem białostockiej drużyny. W odpowiedzi Alomerovic obronił niezły strzał z dystansu Hofmaystera.

W końcówce spotkania Jagiellonia przeszła na grę pięcioma obrońcami, by utrzymać korzystny wynik, ale udało się go jeszcze podwyższyć, po akcji dwójki rezerwowych.

Kaan Caliskaner przerzucił piłkę z prawego skrzydła na lewe, a Kristoffer Hansen wbiegł w pole karne, ograł jednego obrońcę Korony, drugi się poślizgnął, a Norweg technicznym, płaskim strzałem zdobył gola i ustalił rezultat

Jagiellonia Białystok - Korona Kielce 3:0 (2:0)

• Bramki: 7', 34'(k) Afimico Pululu, 90+2' Kristoffer Hansen.
  • Żółta kartka: A.Dieguez.
  • Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków).
  • Widzów: 19 850.

Jagiellonia Białystok: Zlatan Alomerovic - Michal Sacek, Mateusz Skrzypczak, Adrian Dieguez, Bartłomiej Wdowik - Dominik Marczuk (89' Jarosław Kubicki), Aurelien Nguiamba, Nene, Jose Naranjo (65' Kristoffer Hansen) - Jesus Imaz (89' Jetmir Haliti), Afimico Pululu (81' Kaan Caliskaner).

Korona Kielce: Xavier Dziekoński - Dominick Zator, Miłosz Trojak, Bartosz Kwiecień, Marcel Pięczek - Dawid Błanik (60' Jacek Podgórski), Fredrik Krogstad (79' Petteri Forsell), Yoav Hofmayster, Martin Remacle (88' Jakub Łukowski), Danny Trejo (60' Mariusz Fornalczyk) - Adrian Dalmau (60' Jewgienij Szykawka).(PAP)