Piłkarki ręczne Korony Handball Kielce wygrały w Piotrkowie Trybunalskim!

Mateusz Kołodziej
W meczu PGNiG Superligi piłkarek ręcznych, Piotrcovia Piotrków Trybunalski przegrała z Koroną Handball Kielce.

Piotrcovia Piotrków Trybunalski - Korona Handball Kielce 29:32 (17:15)

Korona Handball: Orowicz, Chojnacka - Zimnicka 1, D. Więckowska 7, Gliwińska 2, M. Więckowska 4, Czekala 3, Skowrońska 3, Syncerz 6 (3), Radzikowska, Homonicka 1 (1), Parandii 1, Kędzior 4.

Piotrcovia: Opelt, Sarnecka - Kucharska 2, Matyja 2, Klonowska, Kopertowska 7 (5), Marszałek 2, Wypych 4, Wasilewska, Cygan, Ivanović 2, Belmas 2, Despodowska 1, Wyrzychowska 7 (2), Dronzikowska.

Karne. Korona Handball: 4/5. Piotrcovia: 7/8.

Kary. Korona Handball:6 minut (Czekala czerwona kartka 16 min za faul, M. Więckowska, Parandii po 2. Piotrcovia: 14 minut (Kucharska 6 - czerwona kartka 58 min, Klonowska 4, Marszałek, Despodowska po 2).

Sędziowali: Cezary Figarski, Dariusz Żak (Radom). Widzów: 200.

Przebieg:0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:5, 5:5, 5:6, 6:6, 6:7, 10:7, 10:8, 13:8, 13:9, 15:9, 15:12, 16:12, 16:13, 17:13, 17:15 - 18:15, 18:16, 19:16, 19:17, 20:17, 20:27, 23:27, 23:28, 24:28, 24:29, 25:29, 25:30, 26:30, 26:31, 27:31, 27:32, 29:32

Piłkarki ręczne Korony Handball Kielce wygrały na terenie zdecydowanie wyżej notowanej Piotrcovii, ale nie opuściły ostatniego miejsca w tabeli, bowiem w Jeleniej Górze wygrała również drużyna UKS PCM Kościerzyna.

Pierwsze minuty z lekką przewagą gości. Kielczanki w 9 minucie wygrywały 7:6, ale kolejny kwadrans przegrały różnicą siedmiu bramek i w 24 minucie było 15:9 dla gospodarzy. - Czerwoną kartkę za faul dostała Honorata Czekala, zgubiliśmy kilka prostych piłek w ataku, kilka naszych rzutów trafiło w blok i Piotrcovia nam odskoczyła. Jednak wziąłem czas, poukładaliśmy grę od nowa i przed przerwą odrobiliśmy znaczną część strat - mówił trener Korony Handball, Tomasz Popowicz.

Kilka minut po przerwie znów było wyrównanych, ale potem nastąpił okres znakomitej gry kielczanek. W 36 minucie zespół z Piotrkowa prowadził 20:17, a kolejne 12 minut Korona Handball wygrała 10:0! - W kilku poprzednich meczach Piotrcovia miała słabsze drugie połowy, nie wytrzymywała fizycznie. Czekaliśmy na ten moment i on nastąpił. Bardzo dobrze zaczęła grać nasza obrona, kilka bramek rzuciła Magda Więckowska i wszystko zaczęło się układać. Potem znów mieliśmy słabszy moment, spowodowany głupią karą, ale kontrolowaliśmy sytuację. Piotrcovia to zespół, który w tej lidze znamy najlepiej i dzisiaj tę wiedzę wykorzystaliśmy. Rywalki niczym nas nie zaskoczyły - zakończył Popowicz.

NAJWIĘCEJ INFORMACJI O ŚWIĘTOKRZYSKIEJ PIŁCE RĘCZNEJ NA:

Przedwczesny finał Ligi Mistrzów? Bayern zmierzy się z Realem. "Nie spieszmy się z ferowaniem wyroków, że to dwie najsilniejsze drużyny"

Kamil Stoch zdobył kryształową kulę Pucharu Świata. ZOBACZ

Piękne piłkarki na pięknych zdjęciach. Wyjątkowa sesja Korony Handball Kielce

Najbardziej wartościowi polscy piłkarze [TOP 20]

Zimowe igrzyska Pjongczang 2018 - NAJLEPSZE ZDJĘCIA

Materiał oryginalny: Piłkarki ręczne Korony Handball Kielce wygrały w Piotrkowie Trybunalskim! - Echo Dnia Świętokrzyskie