Warta - Stal 1:1
Warta - Stal 1:1 PAP, Jakub Kaczmarczyk
PKO Ekstraklasa. Kto wyszedł ze stadionu przed doliczonym czasem ten niech żałuje. Warta Poznań rzutem na taśmę zremisowała ze Stalą Mielec 1:1. Wyrównującą bramkę zdobył Jan Grzesik. Po jego strzale sędzia od razu zakończył mecz.

PKO Ekstraklasa. Warta Poznań - Stal Mielec 1:1
Stal przespała pierwszą połowę. Nie potrafiła w niej oddać nawet niecelnego strzału. Warta zepsuła za to jedyną dogodną akcję, kiedy po odegraniu piętką za słabo uderzył Kajetan Szmyt - największe objawienie ostatnich kolejek.

Po przerwie Stal ruszyła do ataku. Zapowiedzią była sytuacja, która zaczęła się od wrzutki Krystiana Getingera, a skończyła uderzeniem Macieja Domańskiego. W 65 minucie padła pierwsza bramka w meczu. Stal miała dużo szczęścia, bo skorzystała na koszmarnej wpadce Jędrzeja Grobelnego. Młodzieżowy bramkarz wybiegł za pole karne, próbował przyjąć lecącą piłkę, ale ją stracił. Do pustej siatki trafił niezawodny Hamulić - po raz dziewiąty w sezonie.

- Trener Majewski stworzył z niego potwora. Hamulic grał w słabej lidze łotewskiej, nie był tak bramkostrzelny jak teraz. U nas wyrasta na jednego z najlepszych napastników. Dla Stali będzie dużą stratą, jeśli Said odejdzie - stwierdził Maciej Murawski w Canal+ Sport.

Gdy Stal dopisywała już punkty gwarantujące awans na podium, to Warta doprowadziła do wyrównania. W 93 minucie po dośrodkowaniu Miłosza Szczepańskiego trafił Jan Grzesik.

• Jan Grzesik - 4
  • Niilo Maenpaa - 3 (Miłosz Szczepański - 3)
  • Mateusz Kupczak - 3
  • Kamil Kościelny - 3 (Maciej Żurawski - 3)