Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław 3:1
Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław 3:1 PAP/Artur Reszko
PKO Ekstraklasa. Jagiellonia Białystok w hicie piątku ograła Śląsk Wrocław 3:1, dzięki czemu podmieniła go na fotelu lidera. Piorunujący okazał się w jej wykonaniu początek meczu, gdy strzeliła wszystkie gole. Bohaterem autor dubletu - Dominik Marczuk.

PKO Ekstraklasa. Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław 3:1

Śląsk przystępował do wznowienia rozgrywek w lutym z pierwszego miejsca. Po trzech wpadkach stracił je właśnie na rzecz Jagiellonii. Przed bezpośrednim hitem znowu doszło do zamiany, bo Jagiellonia swój mecz przegrała z Górnikiem Zabrze (1:2), a Śląsk pokonał Widzew Łódź (2:1).

Po hicie rotacja trwa w najlepsze. Jagiellonia zasłużyła na zwycięstwo i co za tym idzie odzyskanie fotelu lidera. Kluczowe okazały się dwa pierwsze kwadranse. Już w 31 minucie telebim wyświetlił prowadzenie 3:0. Było po wszystkim, choć Śląsk w drugiej połowie próbował się odgryzać, jak wtedy kiedy Piotr Samiec-Talar skutecznie główkował, zmniejszając straty.

Marcin Bułka pokonany przez kolegę, który cały czas się śmiał z samobója

Oprawa kibiców Jagiellonii na meczu ze Śląskiem
Oprawa kibiców Jagiellonii na meczu ze Śląskiem PAP/Artur Reszko

Jak strzelała dziś Jagiellonia? Najpierw Dominik Marczuk skorzystał na podbiciu piłki po wrzutce z lewej flanki. Potem Michal Sacek dobił próbę Jesusa Imaza, wreszcie Marczuk w 31 minucie dołożył nogę do zagrania od Kristoffera Hansena, który wcześniej zaliczył pudło meczu.

Jagiellonia pokonała Śląsk, ale w tabeli nie ma nad nim żadnej przewagi punktowej. W bilansie bezpośrednich meczów wygrywa o bramkę, bo we Wrocławiu przegrała 1:2.

Dzięki tej wygranej Jagiellonia przerwała ligową niemoc (dwie porażki przedzielone remisem). Co ze Śląskiem? Otóż bez względu na pozostałe wyniki nie straci drugiego miejsca. Do dwóch punktów może natomiast stopnieć jego przewaga nad Pogonią Szczecin czy Lechem Poznań, o ile te zespoły wygrają swoje mecze.

Oceny piłkarzy po meczu Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław (w skali 1-6):