PKO Ekstraklasa. Korona Kielce zremisowała z Widzewem Łódź 1:1. Znowu duży niedosyt wśród kibiców na Suzuki Arenie. Zobacz zdjęcia

Dorota Kułaga
od 16 lat
Piłkarze Korony Kielce w piątek na Suzuki Arenie zagrali z Widzewem Łódź w ramach 9. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Podopieczni Kamila Kuzery wywalczyli tylko jeden punkt - spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Szkoda okazji zmarnowanych w pierwszej połowie. Kielecki zespół po 8 rozegranych spotkaniach na koncie ma zaledwie 6 punktów.

PKO Ekstraklasa. Podział punktów w meczu Korona Kielce - Widzew Łódź

Korona Kielce - Widzew Łódź 1:1 (1:1)
Bramka: 1:0 Mateusz Czyżycki 2, 1:1 Bartłomiej Pawłowski 42 z karnego.
Korona: Dziekoński - Zator, Trojak, Malarczyk, Godinho - Hofmeister (63. Deaconu) - Podgórski (69. Błanik), Remacle, Nono, Czyżycki (82. Konstantyn) - Szykawka (63. Dalmau).
Widzew: Ravas - Nunes, Ibiza, Żyro, Milos - Hanousek, Shehu, Kun (63. Kerk), Pawłowski, Tkacz (73. Ciganiks ) - Sanchez (74. Rondić).
Sędziował: Łukasz Kuźma z Białegostoku.
Żółte kartki: Shehu, Sanchez {Widzew), Hofmeister, Błanik, Malarczyk (Korona).
Widzów: 12 587.

Minuta ciszy przed meczem poświęcona zmarłemu kibicowi

Spotkanie poprzedziła minuta ciszy. Była poświęcona Dawidowi, zmarłemu kibicowi Korony, który należał do fanklubu na osiedlu Kielce - Północ.

GOOOL. Wymarzony początek Korony. Pierwsza akcja i gol! Z prawej strony dośrodkował Dominick Zator, Mateusz Czyżycki uderzył z pierwszej piłki i zaskoczył Henricha Ravasa!

W 5 minucie groźny kontratak wyprowadził Widzew, sam na sam był Bartłomiej Pawłowski, były piłkarz Korony. I gdy składał się do strzału, kapitalnym wślizgiem powstrzymał go Piotr Malarczyk.

Korona gra w tym meczu z ogromną determinacją, ma też mocne wsparcie kibiców, którzy licznie przybyli na Suzuki Arenę.

W 20 minucie Martin Remacle znakomicie podał w tempo do Jewgienija Szykawki. Białoruski napastnik wyszedł sam na sam, uderzył, ale trafił w bramkarza Widzewa. Szykawka nie może przełamać się w tym sezonie, wciąż czeka na pierwsze trafienie. W 28 minucie Martin Remacle groźnie uderzył z 25 metrów i niewiele się pomylił, piłka przeszła tuż obok słupka. W 31 minucie na polu karnym Widzewa doszło do sporego zamieszania. Strzelał Mateusz Czyżycki, ale nie trafił w bramkę.

I kiedy wydawało się, że druga bramka atakującej Korony jest kwestią czasu, do wyrównania niespodziewanie doprowadził Widzew. Dominick Zator, zdaniem sędziego sfaulował Shehu, i goście mieli rzut karny. Pewnym wykonawca jedenastki był Bartłomiej Pawłowski. Zmylił Xaviera Dziekońskiego i wyrównał stan meczu na 1:1.

Do przerwy tylko remis Korony. Podopieczni Kamila Kuzery zaczęli z ogromną determinacją, mieli okazje do podwyższenia wyniku, ale w końcówce połowy jeden błąd w defensywie, zła interwencja Dominicka Zatora, karny i były piłkarz Korony Bartłomiej Pawłowski wyrównał.

Drugiej połowy Korona nie rozpoczęła tak dobrze jak pierwszej. W 52 minucie Bartłomiej Pawłowski uderzył z rzutu wolnego - piłka minęła mur, ale przeszła obok spojenia.

W 63 minucie za Jewgienija Szykawkę, który po raz kolejny w tym sezonie rozczarował, wszedł Adrian Dalmau. Czy Hiszpan powiększy swój dorobek bramkowy? Do drugiej linii trener Kamil Kuzera wprowadził natomiast Ronaldo Deaconu.

W 68 minucie Jacek Podgórski uderzył z ostrego kąta, ale pewnie obronił Henrich Ravas. W 74 minucie po składnej akcji Korony uderzył Martin Remacle, ale i tym razem bramkarz Widzewa był na posterunku.

W 79 minucie gościom dopisało szczęście - po strzale głową Dominicka Zatora piłka trafiła w poprzeczkę. Jeszcze w 90 minucie z ostrego kąta uderzył Jakub Konstantyn - bramkarz Widzewa pewnie złapał futbolówkę.

Koronie znowu nie udało się zdobyć kompletu punktów. Po ośmiu rozegranych meczach na koncie ma zaledwie 6 punktów.

XXX

Tak zapowiadaliśmy mecz Korona - Widzew

Korona po ośmiu kolejkach zamyka tabelę PKO Ekstraklasy. Ma na koncie 5 punktów, tylko jedno zwycięstwo, dwa remisy i cztery porażki, a do rozegrania zaległy mecz z Rakowem Częstochowa. W tym spotkaniu interesuje ją tylko zwycięstwo.

Widzew po 8 seriach gier zajmuje 10. miejsce w ligowej tabeli. Zanotował trzy zwycięstwa, jeden remis i cztery porażki. Ostatni wygrany 2:0 pojedynek z Cracovią był pierwszym dla nowego trenera łódzkiej drużyny Daniela Myśliwca.

Bilans ostatnich pięciu spotkań pomiędzy Koroną Kielce a Widzewem Łódź

27.05.2023: Widzew – Korona 0:3
12.11.2022: Korona – Widzew 0:1
26.04.2022: Widzew – Korona 1:2 (I Liga)
15.10.2021: Korona - Widzew 0:1 (I Liga)
4.06.2021: Korona - Widzew 1:1 (I Liga)

Początek spotkania Korona Kielce - Widzew Łódź w piątek, 22 września o godzinie 18:00. Transmisja w Canal+ Sport, Canal+ Sport 3 oraz Canal+ Online.