PKO Ekstraklasa. Podział punktów w Niecieczy. Gole strzelała tylko Termalica

KK
PKO Ekstraklasa. Do przerwy Radomiak prowadził w Niecieczy po samobójczym trafieniu Nemanji Tekijaskiego. Druga połowa toczyła się już pod dyktando Termaliki. Gospodarze doprowadzili do wyrównania, a w końcówce powinni zdobyć zwycięską bramkę, ale skuteczność nie okazała się ich mocną stroną. Przyjezdni kończyli w dziesiątkę, gdyż czerwoną kartkę obejrzał Abraham Marcus.

PKO Ekstraklasa: Bruk-Bet Termalica - Radomiak Radom 1:1

Jak padły bramki?

• 0:1 21 min - Po dośrodkowaniu Daniela Łukasika z rzutu rożnego przewracający się we własnym polu karnym Nemanja Tekijaski dostał piłką w plecy, a ta powędrowała do bramki.
  • 1:1 55 min - Tomas Poznar popędził prawą stroną boiska i dograł w pole karne wprost na głowę Murisa Mesanovicia. Bośniak precyzyjnym uderzeniem z kilku metrów doprowadził do wyrównania.

Początek meczu należał do gospodarzy. W 9 minucie Adam Radwański popisał się mocnym strzałem z około 20 metrów, ale jeszcze lepszą interwencją wykazał się Filip Majchrowicz. W odpowiedzi kąśliwy strzał oddał Filipe Nascimento.

W 21 minucie po zagraniu piłki z rzutu rożnego w pole karne przez Daniela Łukasika miała ona trafić do Raphaela Rossiego, ale najpierw trafiła w głowę obrońcy Termaliki Nemanję Tekijaskiego i wpadła do siatki. Gospodarze domagali się odgwizdania przez arbitra faulu na swoim obrońcy. Sędzia Jarosław Przybył ocenił jednak, że wszystko odbyło się zgodnie z przepisami.

W 55 minucie po strzale głową i asyście Tomasa Poznara wyrównał Mauris Mesanović.

Gospodarze napierali do samego końca. W końcówce Mesanović stanął przed znakomitą szansą na zwycięską bramkę, ale po sytuacyjnym uderzeniu piłkę odbił Majchrowicz. W doliczonym czasie gry czerwoną kartką za uderzenie rywala został ukarany Abraham Marcus. Z kolei w ostatniej akcji meczu najpierw Majchrowicz, a następnie słupek uratował Radomiaka od straty gola.

Oceny piłkarzy po meczu Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Radomiak Radom (w skali 1-6):