Pogoń - Zagłębie 0:2
Pogoń - Zagłębie 0:2 PAP/Marcin Bielecki
PKO Ekstraklasa. Pogoń Szczecin mogła na dwa punkty doskoczyć do lidera tabeli. Nie doskoczyła. Na własnym stadionie nieoczekiwanie przegrała z Zagłębiem Lubin 0:2. Rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Grosicki, a w końcówce fatalną wpadkę zaliczył Valentin Cojocaru.

PKO Ekstraklasa. Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin 0:2

- Gramy słabo, zbyt wolno, brakuje energii, przyspieszenia - mówił reporterowi Canal+ Sport Kamil Grosicki w przerwie. Pierwszą połowę zdominowały rzuty karne. Najpierw dostało go Zagłębie, potem Pogoń. Tylko goście trafili do siatki.

Sędzia Krzysztof Jakubik przyznał jedenastkę Miedziowym za rękę Benedikta Zecha, czyli stopera który dzisiaj wrócił po kontuzji odniesionej na jednym z treningów. Okazji na gola nie przepuścił Kacper Chodyna.

Wahadłowy Zagłębia później wstrzymał oddech, gdy to Grosicki podszedł do "wapna", bo Pogoń otrzymała karnego właśnie za jego faul. Kapitana Portowców wyczuł jednak Sokratis Dioudis. - Zawiodłem - podsumował reprezentant Polski.

Moder zagrał dla Brighton od początku. Bramkarz "zabrał" mu gola

W drugiej połowie mecz był już bardzo otwarty. Bogiem a prawdą więcej klarownych okazji stworzyło Zagłębie, kończąc grę dwoma napastnikami. Pogoń wydawała się nijaka.

Tuż przed doliczonym czasem Pogoń po gafie bramkarza Valentina Cojocaru dobił Dawid Kurminowski. - To zwycięstwo nie jest dziełem przypadku, tylko efektem rzetelnej pracy - podkreślił komentujący widowisko w Canal+ Mateusz Rokuszewski.

Zagłębie przerwało dziś serię sześciu meczów Pogoni bez porażki (cztery zwycięstwa, dwa remisy). Wygrana pozwoliła awansować podopiecznym Waldemara Fornalika na dziewiąte miejsce.

Oceny piłkarzy po meczu Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin (w skali 1-6):