Jakub Maj
Jakub Maj
Mecz Miedź Legnica - Pogoń Szczecin to pierwsze spotkanie 15. kolejki Ekstraklasy. Już na samym początku goście stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji. W 3. minucie Sebastian Kowalczyk miał bardzo dobrą okazję, ale nie trafił w bramkę. Doskonała akcja, która nie została sfinalizowana będzie kandydatem do pudła sezonu. Pomocnik Pogoni zaliczył jednak przemianę od antybohatera do zawodnika meczu - 24-latek strzelił hat-tricka! Do trzech trafień dorzucił jeszcze asystę!

Miedź Legnica - Pogoń Szczecin 2:4 (2:2)

W 2. minucie mogliśmy oglądać pierwszą dobrą akcję Pogoni. Skrzydłem ruszył Luka Zahović. Uderzył, ale strzał z łatwością wyłapał Mateusz Abramowicz.

Minutę później Sebastian Kowalczyk miał jedną z najlepszych okazji w tym meczu. Zawodnik dostał piłkę na "piąty metr", pomocnik dołożył stopę, ale przeniósł futbolówkę nad poprzeczką!

Piłkarskie przysłowie brzmi: "Niewykorzystane okazje lubią się mścić". Koldo Obieta otrzymał kapitalne podanie z głębi, idealnie wybiegł i pokonał bramkarza Pogoni. 1:0 dla gospodarzy.

Kilka minut później sędzia skazał na rzut karny dla Pogoni. Jurich Carolina zagrał piłkę ręką. Do jedenastki podszedł Sebastian Kowalczyk i zrehabilitował się za niewykorzystaną okazję z pierwszych minut. 1:1!

W 13. minucie było już 2:1 dla Pogoni. Podanie przeszywające w pole karne Miedzi w wykonaniu Jakuba Bartkowskiego. Sebastian Kowalczyk jednym dotknięciem piłki posłał ją do siatki. Cudowne trafienie i Pogoń na prowadzeniu! Młody zawodnik zamknął usta wszystkim krytykom.

Tuż przed przerwą ogromny błąd popełnił Kurzawa. Zagrał wprost do wybiegającego Koldo Obiety! Miedź wyrównała - na tablicy wyników 2:2.

W 67. minucie było już 3:2 dla Pogoni. Fenomenalne zagranie Sebastiana Kowalczyka do Kamila Grosickiego, który w polu karnym położył na murawie Nemanje Mijuskovica i trafił w dalszy róg.

W 75. minucie sędzia podyktował drugi rzut karny dla Pogoni w tym meczu - po raz kolejny do piłki podszedł Kowalczyk. Pewny strzał i 24-latek miał na swoim koncie hat-tricka!