PKO Ekstraklasa. Podział punktów w Płocku. Miejscowa Wisła w ciekawym meczu zremisowała 1:1 z Rakowem Częstochowa. Były też uderzenia w słupek i poprzeczkę.

PKO Ekstraklasa. Wisła Płock - Raków Częstochowa 1:1

Oba zespoły strzeliły po golu i zaliczyły po pudle. Raków objął prowadzenie po bramce Marcina Cebuli. Aktywny dziś pomocnik po dośrodkowaniu z lewej flanki od Patryka Kuna efektownie zmylił rywala. W kolejnej, wydawało się jeszcze lepszej okazji Cebula obił słupek, a po zmianie stron uderzenie niemal z połowy boiska. W ostatniej chwili piłkę sprzed linii wybił wracający bramkarz.

Wisła wyrównała po stałym fragmencie. Do wrzuconej z rzutu wolnego piłki najwyżej wyskoczył Damian Warchoł i mocnym strzałem głową zdobył swoją trzecią bramkę w sezonie. Pierwszą asystę zapisał natomiast Mateusz Szwoch, czyli lider tej klasyfikacji z poprzedniego sezonu.

W drugiej połowie Warchoł miał jeszcze jedną szansę, ale w polu karnym jego próbę obronił Vladan Kovacević. Bośniaka w kolejnej akcji wyręczyła poprzeczka, gdy główkował Damian Rasak. W przypadku Wisły najbardziej żałować swojej okazji powinien jednak Łukasz Sekulski, gdy w pierwszej połowie kropnął tuż nad bramką.

Piłkarz meczu: Marcin Cebula
Atrakcyjność meczu: 6/10

Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Oprawa meczu Górnik Zabrze - Piast GliwiceZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE