Konrad Karaś
Stal Mielec pokonała na wyjeździe Widzew Łódź
Stal Mielec pokonała na wyjeździe Widzew Łódź PAP/Marian Zubrzycki
Po ponad pięciu miesiącach bez wygranej, piłkarze Stali w końcu się przełamali. W Wielką Sobotę pokonali na wyjeździe Widzew Łódź 2:0.

Trener Kamil Kiereś zaskoczył przed tym meczem, stawiając w pierwszym składzie na młodzieżowca Bartłomieja Ciepielę. Wychowanek Igloopolu Dębica zastąpił w ataku bardziej doświadczonych, jednak mało skutecznych w tej rundzie Rauno Sappinena i Mikołaja Lebedyńskiego.

Jak się okazało, wybór napastnika na ten mecz był strzałem w „10” bowiem już w pierwszych minutach Ciepiela zdobył bramkę. Na dodatek bardzo ładną - strzelił wprost w lewe okienko widzewskiego prostokąta. Asystę przy tym golu zaliczył Marcin Flis. Warto zaznaczyć, że dla wypożyczonego z Legii Warszawa 21-latka było to premierowe trafienie w PKO Ekstraklasie.

ZOBACZ BRAMKĘ BARTŁOMIEJA CIEPIELI:

Gospodarze starali się w pierwszej połowie wyrównać, ale żadna z ich akcji nie sprawiła większych problemów Bartoszowi Mrozkowi.

- Runda wiosenna do tej pory nie wygląda dla nas dobrze, ale tutaj chcemy utrzymać wynik bądź zdobyć jeszcze kolejną bramkę - mówił w przerwie meczu na antenie Canal+ strzelec jedynego gola w pierwszej części spotkania.

Jak zapowiadał Bartłomiej Ciepiela, tak też się stało. Stalowcy po zmianie stron poszli za ciosem i w 52. minucie cieszyli się z drugiego trafienia. Po dośrodkowaniu z prawego narożnika Bartłomiej Pawłowski niefortunnie wybił piłkę pod nogi znajdującego się przed polem karnym Mateusza Maka. Ten uderzył na bramkę, a zasłonięty Ravas nie był w stanie interweniować.

ZOBACZ BRAMKĘ MATEUSZA MAKA:

Blisko kwadrans później Mak mógł zaksięgować dublet, ale trafił w słupek. Była to ostatnia, ciekawa sytuacja w tym meczu i tym samym mielczanie sięgnęli po pierwsze zwycięstwo w rundzie rewanżowej. Kibice biało-niebieskich bardzo długo musieli czekać na wygraną swojego zespołu - poprzednio Stal wygrała spotkanie 4 listopada ub. r. (3:0 z Zagłębiem Lubin). Fatalna passa w końcu została przełamana!

Widzew Łódź - PGE Stal Mielec 0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Ciepiela 10, 0:2 Mak 52.

Widzew: Ravas - Milos (66 Kun), Stępiński (74 Chorbadzhiyski), Szota, Kreuzriegler, Cyganiks (74 Hansen) - Hanousek, Shehu ż (66 Letniowski), Sypek (66 Zjawiński), Pawłowski - Jordi Sanchez ż. Trener Janusz Niedźwiedź.

PGE Stal: Mrozek - Hiszpański (22 Wolski), Kasperkiewicz, Matras, Flis ż, Getinger (90+3 Leandro) - Żyra (71 Vallejo), Wlazło, Mak (72 Mak, Domański - Ciepiela (72 Sappinen). Trener Kamil Kiereś.

Sędziował: Kuźma (Białystok). Widzów: 16 342.