Tomasz Górski
screen YT
Polacy za granicą. Karol Świderski błysnął za Oceanem. Mimo że po jego dwóch bramkach Charlotte FC prowadziło z liderem, FC Cincinnati, to ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem. To piąty z rzędu podział punktów "polskiej" drużyny.

Przełamanie Karola Świderskiego

Po trzech meczach w lidze Konferencji Wschodniej (w spotkaniu z New York Red Bulls był poza kadrą) Karol Świderski przełamał się w lidze. Na trafienie czekał od początku czerwca. Dzisiaj w nocy czasu polskiego dwukrotnie pokonał bramkarza FC Cincinnati, Roman Celentano.

Świderski otworzył wynik meczu w 14. minucie. Zbiegł na 5. metr do dośrodkowania Kerwin Andres Calderon Vargas i sprytnym uderzeniem nogą w stronę dalszego (lewego) rogu wpisał się na listę strzelców.

Dziesięć minut później podwyższył prowadzenie gospodarzy, wykorzystując centrę Jaylina Lindseya. Odpowiednio dostawiając stopę posłał piłkę w lewy górny róg bramki. To szóste i siódme trafienie Polaka w tym sezonie, który ma jeszcze na koncie 3 asysty.

Po zmianie stron goście zdołali odpowiedzieć dwiema bramkami. Gola kontaktowego z rzutu karnego strzelił Luciano Acosta, a do remisu doprowadził Alvaro Barreal.

Tym samym Charlotte FC zanotowało piąty remis z rzędu.

W 36. minucie na murawie pojawił się drugi z Polaków - Jan Sobociński, który zmienił Derrick Jones. Na ostatnie pół godziny wszedł za to Kamil Jóźwiak, który pod koniec spotkania został upomniany żółtą kartką. W doliczonym czasie gry taka sama kara spotkała Świderskiego.

Charlotte FC - FC Cincinnati 2:2
Gole: Karol Świderski 14', 24' - Luciano Acosta 52' (k.), Álvaro Barreal 68'
Żółte kartki: Guzmán Corujo, Jaylin Lindsey, Scott Arfield, Kamil Jóźwiak, Karol Świderski - Yerson Mosquera, Ian Murphy, Sérgio Santos.
Czerwona kartka: Ian Murphy (za 2 żółte)

Skrót meczu Charlotte FC - FC Cincinnati 2:2 (gola Karola Świderskiego od 0:57 i 1:59)

Po 22 rozegranych spotkaniach Charlotte FC zajmuje 12 miejsce z dorobkiem 26 punktów. Tyle samo "oczek" uzbierali dziewiąty CF Montreal (premiowany grą w 1/16 finału play-offów MLS), a także NY Red Bulls, Chicago Fire i (trzynaste) New York City. na dole tabeli są Toronto FC i Inter Miami odpowiednio 19 i 18 punktów). Liderem rozgrywek jest FC Cincinnati, które w 21 spotkaniach zdobyło 45 punktów